Marzec/Kwiecień w English Matters oraz Business English Magazine!

10:51

Mam dzisiaj dla Was dwa magazyny English Matters oraz Business English od Wydawnictwa Colorful Media. Wiem, że ich aktualność powoli dobiega końca, bowiem oba wydania są marcowo/kwietniowe, ale to oznacza, że lada dzień możecie wejść na stronę i zamówić sobie najnowsze gazetki! Osoby, które nie czują się przekonane, zachęcam do zapoznaniem się z 45 Wydaniem English Matters! Co znajdziemy w magazynie?

Pierwsza strona jest dla nas miłą niespodzianką, a dokładniej tytułami najpopularniejszych książek wg New York Times! Znajdujemy tam krótki opis Zaginionej dziewczyny Gillian Flynn,  Command Authority  Toma Clancy’ego, oraz Szczygła Donny Tartt. Kolejne strony zapełnione zostały felietonem Roberta Galea, dotyczącym Green Card, czyli jak ją zdobyć i co daje obcokrajowcom jej posiadanie. Nie brakuje też krótkiego artykuły o Supersłodkich Szesnastych Urodzinach oraz organizacji Brytyjskich Imprez! Przyznam, że teksty te zostały bardzo przyjaźnie napisane. Dzięki temu prosto jest nam zapoznać się z ich treścią, a i mamy możliwość przećwiczenia swojego słownictwa.

Od szesnastej strony, czyli rozdziału poświęconego kulturze, wędrujemy po meandrach ludzkiej wyobraźni. Bo czy poezja nadal jest na czasie? Jak często i jak chętnie sięgamy po liryczne utwory w życiu codziennym? Jak zmieniało się na przełomie lat podejście to twórczości tychże artystów? Na te pytania, oraz wiele innych odpowie Wam Janet Sandford, autorka tekstu Is Poetry Still Contemporary? Tuż przed zakończeniem lektury, czyli wycieczką do malowniczej Irlandii, zaprzyjaźnieniem się z YouTube oraz wejściem do świata nauki przez oczy, które poniekąd są zwierciadłem duszy, poznajemy bezlitosne tytłały przejścia. Dział kultura skupił uwagę na obrzędach związanych z dorastaniem, dojrzewaniem i okazaniem tegoż lokalnej społeczności. Mamy tu nakładanie rękawic pełnych rozjuszonych mrówek, wybijanie zębów kamieniami, obrzezanie i wiele innych! Artykuł ocieka brutalnością nie tylko przez wykorzystywane metody, a trwanie w takich, a nie innych przekonaniach wśród małych społeczności.

***

Business English Magazine z kolei skupia się na współczesnych problemach. Władimir Putin na okładce, określony „He-man of Russia” pokazuje nam mocarza, który przez cały czas wiedzie spokojne życie. Z kolei artykuł Michaela Gaylorda dotyczący bieżących problemów w kraju, pozwoli osobom, takim jak ja, zrozumieć, co właściwie dzieje się na Ukrainie, zagłębi się w demonstracje oraz pokaże, jak wygląda międzynarodowa odpowiedź na gorącą sytuację w Europie! Jeżeli jednak nie interesujecie się wydarzeniami Rosyjsko-Ukraińskimi, gorąco polecam Wam zapoznać się z tym artykułem, ze względu na szeroki zasób słownictwa, który każdemu na pewno bardzo się przyda.

Numer 40 magazynu przestawia nam postać jednego z najsławniejszych programistów, twórcę Facebook czyli Zuckerberga i jego pliki. Na kolejnej stronie zmagamy się z problemem dotyczącym podróży. Gromadzimy pieniądze na wyjazdy, ale co dalej? Jak wygląda Polska oczami obcokrajowców? O tym na stronie 8!

Dział International zachwyca, jak zawsze. Wraz z Kenem Brewerem wybieramy się na forum ekonomiczne, a poźniej zmagamy się z przemijającymi trendami. Dlaczego Bitcoin zaczyna być groźną walutą na rynku? Kiedy upadnie Apple? to tylko niektóre tematy poruszone w tekście. Wydawca  w dziale Pieniądze pokazuje, jak celebryci wykorzystują okazję na dodatkowy przypływ gotówki – tworzenie perfum staje się coraz bardziej popularne, a przecież każda kobieta pragnie otulać się krocią zapachów. Janet Stanford wzięła pod lupę sławy, takie jak Sarah Jessica Parker, Jennifer Lopez, Britney Spears, David Beckham czy Katy Perry! Z kolei artykuł poświęcony Coachingowi jest mi wyjątkowo bliski. Autor George Stanford pokazuje, że każdy manager powinien znaleźć czas, by przeprowadzić sesję ze swoim pracownikami. To klucz do sukcesu, który niegdyś zostanie zwrócony z tzw. nawiązką. Tekst obowiązkowy dla wszystkich przyszłych i aktualnych kierowników! Pamiętajcie, że personal skills to dzisiaj najważniejsze cechy dobrego przywódcy. Na zakończenie lektury możemy przećwiczyć nabyte umiejętności oraz słownictwo w Language Test.Gorąco polecam Wam oba te magazyny! Zarówno Business English, jak i English Matters. Dzięki nim macie możliwość poznania języka angielskiego, a zarazem sprawdzenia własnych predyspozycji. Nie od dziś wiadomo, że bez tego ani rusz ze współczesnym świecie. Każdy artykuł ma wypisane trudne, często nowe słowa pod głównym tekstem, a wiec uczące się osoby nie muszą wertować co i rusz słownika. Dzięki przeczytaniu tych trzech gazet, wypisałam mnóstwo słów i zwrotów na kartce, do której pewnie nie raz jeszcze powrócę. Jeśli miałabym polecić Wam najlepszą metodę nauki języka angielskiego, byłyby to właśnie magazyny do Wydawnictwa Colorful Media! 

Za egzemplarze dziękuję:


You Might Also Like

2 opinii:

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie