Czerwcowy Magazyn English Matters od Colorful Media!

19:00

Czerwcowy Magazyn English Matters jak zawsze pełen ciekawostek i nowości. Cena numeru do jedyne 9,50 zł, a 42 strony zapisane zostały samymi wspaniałościami. W numerze m.in. Vanessa Mae, kilka słów o artystce, obszerny artykuł o prostytucji na świecie oraz kultowy dzisiaj Mundial 2014!

Na pierwszych stronach czytamy o… dziwnych zwierzętach. Autorem tekstu jest Roberto Galea, który opowiada nam o dziobaku, bobrze, krabie czy ale-aye – madagaskarskiej małpiatce, zwanej palczatką. Dalej wędrujemy do Działu People and Lifestyle, mamy okazję zdiagnozować swoje relacje interpersonalne. Przyjaciel czy wróg? Jak traktowani jesteśmy w życiu codziennym? Czy współzawodnictwo jest zdrowe? Jak pracować nad swoją osobowością? – o tym również opowiada Galea. W tym samym dziale Katarzyna Szpotakowska ma dla nas krótką biografię Vanessy Mae – jednej z najpopularniejszych skrzypaczek XXI wieku, a zarazem uczestniczki Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014. Czytamy o dzieciństwie, życiu rodzinnym, czy regularnych treningach, a wszystko to ubarwione zostało świetnymi fotografiami.

Dalej, Michał Mazurkiewicz podejmuje wyjątkowo trudny temat – Prostytucja na świecie. Autor na wstępie posługuje się cytatem pochodzącym z Nędzników (Les Miserables) Victora Hugo „We say that slavery has vanished from European civilization, but this is not true. Slavery still exists, but now it applies only to women and its name is prostitution.” Mazurkiewicz odwołuje się do historii, opisuje eskalację prostytucji na świecie – od starożytnego Rzymu po współczesne USA podsumowując, że temat ten zawsze wzbudzał kontrowersje. Poznajemy synonimy tego słowa, od znaczeń informacyjnych po archaiczne zwroty. Przedstawione nam też zostaje stanowisko religii i przywołany biblijny fragment „odpuszczenia win”.

Za  godny uwagi uważam tez felieton Działu Culture dotyczący Skandynawskich Mitów, autorem tekstu jest Urszula Gruszecka, która opowie nam o kosmologii oraz skandynawskich bogach. Przyznam, że już jako dziecko interesowałam się kulturą północy, a więc artykuł ten jest gratką dla niejednego ciekawskiego czytelnika. Na zakończenie napomknę jeszcze, że Juan Martin Sanchez zabiera nas w podróż do Parku Jurajskiego, a Katarzyna Tutak opowiada o nowoczesnej… kuchni molekularnej. Naprawdę warto sięgnąć po te felietony!

Magazyn gorąco polecam wszystkim osobom uczącym się języka angielskiego, bowiem nie znajdziecie lepszej metody na obycie się z tekstem. Na każdej stronie znajduje się mały słowniczek, który wyjaśni Wam trudne słowa i pozwoli swobodnie przetłumaczyć tekst. Całość z kolei została napisana prostym, przystępnym językiem, a więc wystarczą podstawy, by poradzić sobie ze zrozumieniem każdego artykułu.

Za English Matters 46 dziękuję Wydawnictwu Colorful Media:


You Might Also Like

0 opinii:

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie