30-Day Book Challenge, dzień 1

12:28

30-Day Book Challenge


Best book you've read last yearPrzyznaję, że miałam dylemat. Wydawało mi się, że w ubiegłym roku miałam niesamowicie mało czasu na czytanie książek. Później jednak zdałam sobie sprawę, że od września prowadzę Pastelowy Niecodziennik, a więc lektur miałam dostatek :D

Padło na... Rio Anaconda Wojciecha Cejrowskiego! Była to świetna propozycja na jesienny wieczór. Pełna słońca, żaru, upałów i przezabawnych zwrotów akcji :D 

Opis książki

W książce autor opisuje kolejną ze swoich wypraw w głąb amazońskiej dżungli, którą podjął w poszukiwaniu jednego z izolowanych od współczesnej cywilizacji plemion indiańskich.

Wojciech Cejrowski, ekscentryk z fantazją i niezwykłym poczuciu humoru, podróżnik, fotograf, dziennikarz radiowy i telewizyjny (WC Kwadrans, Z kamerą wśród ludzi…). Od 20 lat organizuje wyprawy w najdziksze zakątki kuli ziemskiej. Jako trzeci w historii Polak został przyjęty do Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie.

Szkoda, że osoba, na którą nie mogę patrzeć i której poglądy stanowią zaprzeczenie mojego światopoglądu ma zupełnie niezrozumiały dla mnie dar opowiadania ciekawych historii. Na szczęście możliwe jest słuchanie i czytanie bez patrzenia w te złośliwe oczka. Wolałbym żeby ten dar miał ktoś bardziej przeze mnie ceniony, ale skoro nie mam wpływu na przydzielanie daru opowiadania/pisania jestem zmuszony to zaakceptować. Obiecuję jednak, że jeżeli kiedykolwiek będę miał na to jakikolwiek wpływ natychmiast go Panu odbiorę i dam komuś innemu.

Wtorek, 30.11.2004 (34) [wpis internauty ze strony Wojciecha Cejerowskiego]


You Might Also Like

3 opinii:

  1. Bardzo lubię Cejrowskiego, więc i książka pewnie przypadłaby mi do gustu.

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja znam jedynie słowo mówione Cejrowskiego. Czas poznać jego słowo pisane.

    OdpowiedzUsuń
  3. Jestem pewna, że to świetna książka, czytałam już dwie z serii "Poznaj świat" i obie były super !

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie