Psyhic 2013

23:55

Psyhic, czyli debiutancki album zespołu Darkside swoją premierę miał w ubiegłym miesiącu, a dokładniej 4 października 2013 roku. Nicolas Jaar i Dave Harrington przez blisko dwa lata pracowali nad wydaniem krążka i dopiero 20 sierpnia bieżącego roku oficjalnie ogłosili zakończenie nagrania. Na całość składa się osiem utworów, w których obaj panowie spisali się na medal. Chcecie wiedzieć więcej? Koniecznie sięgnijcie po tę niebywałą składankę!

Utwór pierwszy - Golden Arrow - swoją premierę miął już 23 sierpnia. Zespół umożliwił pobranie kawałka ze swojej oficjalnej strony, a wierni fani zreasumowali go krótkim zdaniem: "11 minutes of instrumental excellence". Znajduje się tutaj słowo – klucz: 11 minut, bowiem to najdłuższy singiel z całej płyty. Jeśli jednak miałabym wyrazić swoją opinię to muszę przyznać, że zakochałam się w intro. Spokojna, choć frywolna muzyka przepełniona jest niespodziankami – pianino, organy, szum i chóralny śpiew. Pamiętajcie jednak, że to nadal muzyka elektroniczna! J

Kolejna na liście jest Sitra – idealne uzupełnienie Golden Arrow jeśli za argument weźmiemy jedynie czas trwania piosenki (1:22 min) i zaznaczymy istotną rolę pianina w całym utworze. Heart z kolei wita nas rytmicznym biciem serca, po którym pałeczkę przejmuje uwielbiany przez wszystkie panie wokalista. Koniecznie posłuchajcie!

Pozostałe utwory wzbudzają kontrowersje swoimi tytułami. Wśród nich znajduje się bardzo swobodny i rockowo brzmiący Freak, go Home, stosunkowo tuzinkowy, idealnie nadający się do dramatycznych filmowych historii Greek Light oraz Paper Trails – ciepły, przyjemny kawałek zupełnie nie pasujący do klimatu tego krążka.

Zwieńczeniem albumu jest Metatron, który w przeciągu kilku dni od wydania płyty cieszył się niebywałą popularnością. Podczas ostatniej trasy koncertowej stał się hitem i niewątpliwie poszerzył grono Facebookowych fanów artystów. Wspomniany „Wall” ma już blisko pięćdziesiąt tysięcy lajkowiczów, a blisko 500. z nich promuje występ podczas Pitchfork Music Festival Paris. Posłuchajcie jednak sami:


You Might Also Like

0 opinii:

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie