Nowości i zapowiedzi od Fronda!

13:43

W czerwcu wydawnictwo Fronda skupia się wokół naprotechnologii i ewolucji. Redakcja kwartalnika Fronda Lux publikuje m.in. nieznane opowiadanie Marka Nowakowskiego.

NADZIEJA NA DZIECKO CZYLI CAŁA PRAWDA O NAPROTECHNOLOGII – wywiad Tomasza P. Terlikowskiego z prof. Thomasem W. Hilgersem [premiera 18.06.2015 r.]


Naprotechnologia to gałąź medycyny, która w sposób naturalny umożliwia poczęcie dziecka. Nadzwyczaj skuteczna, przyjazna kobiecie, współpracująca z jej naturalnym cyklem rozrodczym, a przy tym minimalizująca skutki uboczne. Jej twórcą jest amerykański lekarz, prof. Thomas W. Hilgers. Wieloletnia praktyka lekarska profesora Hilgersa i wielu innych lekarzy ginekologów dowiodła, że większość rzekomo bezpłodnych par jest źle diagnozowana. Naprotechnologia jest metodą szukania prawdziwych przyczyn niepłodności, daje parze szansę na rzeczywiste leczenie, a następnie na poczęcie dziecka w sposób naturalny.

Spis treści oraz fragment

ZBADAJ EWOLUCJĘ. ARGUMENTY ZA I PRZECIW NEODARWINIZMOWI – tłumaczenia dokonał Michał Chaberek OP (autorzy: Stephen C. Meyer, Paul A. Nelson, Jonathan Moneymaker, Scott Minnich, Ralph Seelke) [premiera 29.06.2015 r.]


Dlaczego po 150 latach od swojego powstania teoria ewolucji pozostaje nadal teorią a nie faktem? Gdzie są słabe i mocne punkty tej teorii? Co skłania współczesnych biologów i antropologów do poszukiwań koncepcji alternatywnych?

Pierwsza na polskim rynku książka przedstawiająca obie strony sporu o ewolucję w sposób popularny i zrozumiały dla wszystkich. Zarówno dla nauczycieli, studentów, jak i rodziców. Pięciu amerykańskich naukowców prezentuje obecny stan wiedzy na temat początków życia na Ziemi. Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami, rycinami i tabelami.

Strona o książce (wersja anglojęzyczna)
Spis treści oraz fragmentFRONDA LUX 75 – Kwestia charakteru


Nieznane opowiadanie Marka Nowakowskiego: "Nic mnie to nie obchodzi!" - to prawdziwe odkrycie Frondy Lux. Dwa opowiadania dedykowane pisarzowi napisali z kolei Łukasz Orbitowski i Piotr Gociek. Ten pierwszy mówi również o prawdziwie męskiej literaturze, o plugawym życiu i psotach Tomka Sawyera. Świeżej prozy dostarczyli także Wacław Holewiński i Jarosław Jakubowski. Marek Kochan przybiegł z dramatem.

Fronda Lux 75 wyprawia się także do Afryki, zarówno tej czarnej, która zafascynowała europejskich malarzy, jak i tej, o której dzisiejszy świat chciałby zapomnieć - Afryce prześladowanych Koptów. A wszystko to zaprawione najprawdziwszą grypserą więzienną.

You Might Also Like

2 opinii:

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie