Warszawska premiera filmu "JANUSZ BIELECKI. SEKRETY" tylko w Kinie Atlantic

13:45

All Muses i Kino Atlantic zapraszają na pokaz filmu: 
  „Janusz Bielecki. Sekrety”
reż. Piotr Poraj Poleski
  

18 czerwca, godz. 20.00 Kino Atlantic

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wysłać zgłoszenie
do 15 czerwca nal
eży wypełnić formularz znajdujący w tym miejscu

Po filmie zapraszamy na spotkanie z bohaterem filmu 
Januszem Bieleckim 
i reżyserem 
Piotrem Porajem Poleskim,
 które poprowadzi Kamila Drecka.
 
 b12


Gospodarzem wieczoru będzie Artur Wolski
 
O filmie:
Jest to dokumentalny portret Janusza Bieleckiego, biznesmena, kompozytora i mecenasa sztuki. Poznajemy niezwykłe historie z jego dzieciństwa oraz ścieżkę wielkiej kariery. Jaki jest zawodowo? Jaki jest prywatnie? Z rozmów z bohaterem, jego bliskimi oraz osobami ze świata muzyki wyłania się niezwykle ciepła i skromna osoba. Muzyka i obraz – podobnie jak u Bieleckiego – są w tym filmie najważniejsze.
Na scenie muzycznej Janusz Bielecki zadebiutował, jako kompozytor i wykonawca albumem  "Rozterka" ze zbiorem nastrojowych utworów fortepianowych. Wkrótce potem powstały pełne emocjonalnej muzyki albumy "Żądze" na orkiestrę kameralną oraz "Żądze" na orkiestrę symfoniczną, kompozycja "Lustra" łącząca muzykę klasyczną z jazzem, suita ”Sekrety” na fortepian i orkiestrę symfoniczną, gdzie w poszczególnych częściach odnajdujemy losy człowieka od jego narodzin aż do zmierzchu jego istnienia, "Zegary" – utwór na fortepian i orkiestrę symfoniczną będący zapisem refleksji nad upływającym czasem. 
W 2012 roku Janusz Bielecki skomponował wirtuozowskie utwory: "Kolory lata" na flet solo, fortepian  i orkiestrę oraz "Concertino" na flet lub klarnet solo, orkiestrę smyczkową, fortepian i instrumenty perkusyjne. W kwietniu 2013 roku w Operze w Szanghaju odbyła się światowa premiera utworu "Melancholia" na skrzypce i orkiestrę. Najnowsze kompozycje Janusza Bieleckiego to: czteroczęściowa, utrzymana w konwencji muzyki filmowej "Symfonia Zmysłów" na duży skład symfoniczny,  utrzymane w lekkim i żartobliwym stylu "Miniatury taneczne", klasycyzujący "Koncert na dwa flety i orkiestrę smyczkową", nawiązująca do spuścizny chorałowej "Sonata Libera" na flet i organy oraz "Passacaglia”, kompozycja odwołująca się do klasyki tego gatunku obecnej w twórczości J. S. Bacha i G. F. Handla. 
W kompozycjach Janusza Bieleckiego odnaleźć można inspiracje dziełami F. Chopina, R. Schumanna czy B. Bartóka. Jego utwory są współczesnym zapisem bogactwa ludzkich emocji. Jest w nich niezwykła kompozytorska wrażliwość na wielobarwny świat uczuć, co łączy je z ideami romantyzmu.
 
Czas trwania filmu: 45 min.
Czas rozmowy po filmie ok. 30 min.

Po filmie zapraszamy na lampkę wyśmienitego wina.

 
Źródło: Kino Atlantic

You Might Also Like

0 opinii:

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie