Encyklopedia undergroundowego treningu siłowo-kondycyjnego - Zach Even-Esh

12:15

Ostatnimi czasy w modzie są treningi siłowe ponad możliwości ich użytkownika. Młodzi ludzie uczą się pokonywać własne słabości, przekraczać kolejne granice ludzkiej wytrzymałości i podnosić siłę i witalność organizmu przy jednoczesnym tworzeniu pięknej sylwetki. Kiedy przeglądałam po raz pierwszy Encyklopedię undergroundowego treningu siłowo-kondycyjnego czułam przerażenie. Mało tego, spodziewałam się ciekawych rad i wskazówek, a wierzcie mi, wśród zdjęć z podnoszeniem ciężarów, opon, wśród ciężarów i łańcuchów żadna kobieta nie czuje się komfortowo. Chyba.

Ta  książka nie służy do sztampowego budowania masy i zwiększania obwodu w klatce piersiowej. Co więcej, nie motywuje w bezpośredni sposób i nie zachęca do ćwiczeń kolejnego dnia. Poddałeś się? Twój problem! Wymaga za to tężyzny fizycznej, woli walki i akceptacji swoich słabości. Autor opowiada o swojej historii, przekazując siłę czytelnikom. Obrazuje rozmaite techniki, a dzięki temu udowadnia, że te ćwiczenia naprawdę można wykonać. Ktoś je zrobił. Tobie też się uda.
Z perspektywy kobiety skłaniającej się co najwyżej za fitnessem czy lekkoatletyką, książka ta jest teoretycznie nieprzydatna. Jednak dla mężczyzn, którzy chcą pracować nad sobą sprawdzi się idealnie. Publikacja nie ćwiczy jedynie ciała, nie rzeźbi sylwetki i nie dba o rozrost mięśni. Książka ta jest żywym dowodem na przekraczanie granic ludzkiej wytrzymałości i barier, które podświadomie stawiamy przed sobą. Mało tego, lektura przynosi niesamowicie cenną dawkę wiedzy, którą nie tak prosto wyłuskać z prasy codziennej czy podobnych propozycji.
Encyklopedia undergroundowego treningu siłowo-kondycyjnego to książka podzielona na dwie części. Pierwsza z nich to iście biograficzna historia Zacha Evena-Esha o tym po co, i dlaczego. Dowiecie się, skąd wziął pomysł na realizację innowacyjnych metod treningowych, jak nasz główny bohater radził sobie z kontuzjami i dlaczego jego kariera zapaśnika przez wiele lat nie wróżyła sukcesów. Osobiście pogrążyłam się w lekturę pełna podziwu, bowiem liczne próby i tak silna motywacja do wprowadzenia zmian nie jest spotykana w  życiu codziennym. Druga z części to krótki opis błędów, z którymi borykają się sportowcy, a także obszernie opisane metody treningowe. Począwszy od treningów z własną masą ciała, przez siłową pracę z workami treningowymi po... przesuwanie samochodu. To nie wszystko! Wysiłkowych ćwiczeń jest naprawdę wiele, a każde z nich zostało zilustrowane i szczegółowo objaśnione. Z mojej perspektywy - same przerażające ćwiczenia, ale cóż, pozostaje mi chylić czoło wobec tych, którzy są w stanie dotrzeć do tak zdumiewającego etapu.
Czy książkę polecam? Tak, ale dedykuję ją jednak osobom, które wiążą swoją przyszłość z undergroundowym treningiem siłowo-kondycyjnym.  Sądzę, że dla nich taka encyklopedia będzie perełką, jakich naprawdę mało.

Gorąco polecam, a za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu AHAYou Might Also Like

0 opinii:

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie