Salma Hayek jako wyniosła królowa w filmie "Pentameron" – od 16 października w kinach

19:38

W październiku w polskich kinach będzie można podziwiać jedną z najpiękniejszych aktorek Hollywood - Salmę Hayek, gwiazdę superprodukcji "Frida" i "Desperado" - w widowiskowym i mrocznym filmie Matteo Garrone "Pentameron".

Wszystko zaczyna się od wyprawy po serce morskiego potwora. Zaborcza i wyniosła królowa (Salma Hayek) gotowa jest poświęcić niejedno życie, żeby osiągnąć swój cel – urodzić upragnionego syna. Popadający w szaleństwo nieobliczalny król (Toby Jones) oddaje rękę swojej pięknej i niewinnej córki zdeformowanemu olbrzymowi. Dwie tajemnicze siostry zabiegają o względy lubieżnego władcy (Vincent Cassel). Stawką są wieczna młodość i nieustające piękno, ale wygrać może tylko jedna z nich. W każdym człowieku kryje się potwór. A miłość, piękno i marzenia mają swoją wysoką cenę.

Nominowana do Złotej Palmy na tegorocznym festiwalu w Cannes widowiskowa produkcja powstała na podstawie zapomnianego, prawie czterystuletniego zbioru opowiadań "Pentameron" ("Pentamerone"). Giambattista Basile w swoich pełnych grozy, ale też zmysłowości historiach, które wyprzedziły o kilka wieków pomysły m.in. J. R. R. Tolkiena, opowiada o pożądaniu prowadzącym do szaleństwa, o skrytych pragnieniach przeradzających się w obsesję i o mrocznej naturze człowieka.

Gwiazda "Pentameronu" - Salma Hayek, znana szerokiej publiczności z takich filmów jak "Frida" i "Desperado", ostatnio pojawiała się głównie w komediach i filmach akcji. Meksykanka z powodzeniem zajmuje się również produkcją filmową, a jej ostatni film w dorobku producenckim to animacja "The Prophet". Aktorka od lat angażuje się także w rozmaite akcje charytatywne.

Teraz Salmę Hayek będzie można podziwiać w roli wyniosłej i zdeterminowanej królowej Longtrellis. Ponoć taka rola marzyła się jej od dawna. Piękne suknie, historie opowiedziane z punktu widzenia kobiet, a dodatkowo znakomita ekipa wizjonerów światowego kina na planie. Propozycja Matteo Garrone była dla aktorki spełnieniem marzeń. "Pentameron" z Salmą Hayek w roli głównej w kinach już od 16 października!

źródło: pr@m2films.pl

You Might Also Like

0 opinii:

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie