Królowa Śniegu Teatru PW

21:48

Źródło: https://www.facebook.com/TeatrPW/

Zima powoli opuszcza stolicę. Jednak choć śniegi topnieją, a dni stają się coraz dłuższe, do Warszawy zawitała Królowa Śniegu. Zimna, bezlitosna i mroczna wystąpiła na deskach Teatru Politechniki Warszawskiej.

Młodzi aktorzy przed młodą publicznością. Czy trudno występować wśród rówieśników? Jak poradzić sobie z presją i czy ciężko jest wrócić wspomnieniami do dzieciństwa? Sądzę, że artyści zdali egzamin na piątkę.

Historię o Królowej Śniegu znamy wszyscy.  Fabuła tej historii mówi, że Gerda i Kaj żyli w przyjaźni aż do pewnego dnia wiosny. Kiedy to do oka chłopca wpadł odłamek zaczarowanego szkiełka, powodującego, że wszystko, co piękne i dobre, widział w ciemnych barwach. Stał się bezlitosny i okrutny dla swoich bliskich i pomimo ostrzeżeń, udał się do pałacu Królowej Śniegu. Opuszczona Gerda pomimo przykrości, jakie sprawił jej Kaj, postanowiła odszukać chłopca. Czy uda jej się ocalić jego zziębnięte serce i czy zdoła odgadnąć zagadkę lodowej pani? Przekonajcie się sami!


Trudno ocenić cokolwiek poza grą aktorską. Zarówno sala, jak i technika pozostawiały wiele do życzenia dla wymagających widzów, jednak z mojej perspektywy miało to też swój urok. Starania, godziny pracy i zaangażowanie aktorów w pełni mogą wynagrodzić zwyczajne krzesła i aulę wykładową. Gorąco polecam, bowiem naprawdę warto wrócić do dawnych czasów i przypomnieć sobie swoją własną miłość do baśni Andersena. Kto wie? Może i dla Was znajdzie się w nich morał, który zapamiętacie przez kolejne lata?

Dziękuję za zaproszenie na spektakl:) 

You Might Also Like

0 opinii:

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie