High-Rise z Tomem Hiddlestonem w kinach 8 kwietnia!

18:05

Tom Hiddleston w ekranizacji bestsellerowej powieści Wieżowiec J.G. Ballarda. High-Rise w kinach 8 kwietnia!

Tom Hiddleston, Jeremy Irons i Sienna Miller w długo oczekiwanej ekranizacji bestsellerowej powieści Wieżowiec J.G. Ballarda. High-Rise w kinach 8 kwietnia!

W poszukiwaniu wewnętrznego spokoju i anonimowości doktor Robert Laing (Tom Hiddleston) wprowadza się do luksusowego apartamentowca, który powstał, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i zachcianki bogatych, wykształconych mieszkańców Londynu. Szybko okazuje się jednak, że pozostali lokatorzy nie mają najmniejszego zamiaru zostawić go w spokoju. Laing z każdym dniem poznaje kolejnych mieszkańców budynku, w tym ekscentrycznego projektanta apartamentowca, Royala (Jeremy Irons) oraz jego piękną i oddaną asystentkę Charlotte (Sienna Miller). Mężczyzna szybko staje się świadkiem i uczestnikiem niezdrowej rywalizacji, która opanowuje cały budynek. Pełen dobrobytu, zakrapianych imprez i orgii raj zmienia się w prawdziwy koszmar, a do uporządkowanego świata wkracza chaos, bezprawie i przemoc. Minie dużo czasu zanim doktor Robert Laing zacznie wreszcie czuć się jak u siebie.


J.G. Ballard, nazywany jednym z najważniejszych pisarzy XX wieku, był kluczową i wyjątkową postacią ruchu New Wave w literaturze science fiction. Charakterystyczna dla jego twórczości dystopijna mieszanka seksualności, alienacji i technologii uczyniła go jednym z najbardziej wpływowych twórców literatury postmodernistycznej. Słynna powieść brytyjskiego pisarza, Imperium słońca, została przeniesiona na ekran przez Stephena Spielberga w 1984 roku (w głównej roli wystąpił Christian Bale), a kolejną, równie znakomitą książkę autora, Kraksa, zekranizował David Cronenberg.

Tym razem interpretacji dzieła J.G. Ballarda podjął się Ben Wheatley, nagradzany brytyjski reżyser filmów Down TerraceLista płatnych zleceńTuryści i A Field in England. W obsadzie High-Rise znaleźli się Tom Hiddleston, Jeremy Irons, Sienna Miller, Elisabeth Moss, Luke Evans i Stacy Martin.


High-Rise w kinach już 8 kwietnia!

You Might Also Like

0 opinii:

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie