ZAPOWIEDŹ: "Ślepy trop" Jørna Liera Horsta

21:54


Nowy klasyk kryminału policyjnego powraca z powieścią okrzykniętą jego najwybitniejszym dziełem. „Ślepy trop” Jørna Liera Horsta, autora bestsellerowej serii kryminalnej o Williamie Wistingu, to pochłaniająca opowieść o śledztwie prowadzonym w dobie dyktatury mediów. Premiera najnowszej książki byłego szefa wydziału kryminalnego już 14 kwietnia.


Samotna matka, Sofie Lund wprowadza się wraz z roczną córką do domu odziedziczonego po dziadku. Mroczna przeszłość rodziny wkrótce da się jej we znaki. W piwnicy domu Sofie znajduje sejf. To, co w nim odkryje, doprowadzi do ponownego otwarcia sprawy, która od lat nie daje spokoju Wistingowi. Pozornie niezwiązane ze sobą dochodzenia – zaginięcie taksówkarza i zabójstwo młodej dziewczyny połączą się w jedną, zaskakującą całość. By dotrzeć do prawdy Wisting będzie musiał stoczyć prawdziwą walkę – złamać policyjną solidarność i podważyć zaufanie do instytucji, którą sam reprezentuje.

Najnowsza powieść mistrza norweskiego kryminału wprowadza czytelnika w sam środek policyjnego świata. „Merytoryczna dokładność i wiarygodność w powieściach Horsta wynosi je wysoko ponad przeciętną” – pisał Torbjørn Ekelund z dziennika Dagbladet. Znakomicie poprowadzona akcja i realistyczne opisy zmagań głównego bohatera ze światem przestępczym składają się na autentyczny obraz pracy detektywa. To wielki powrót do najlepszych tradycji klasycznego policyjnego kryminału.


Jørn Lier Horst (ur. 1970)autor bestsellerowej serii o Williamie Wistingu sprzedanej w ponad milionie egzemplarzy. Norweski pisarz i dramaturg. Studiował kryminologię, filozofię i psychologię. Przez wiele lat był szefem wydziału śledczego Okręgu Policji Vestfold. Laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. Rivertona, Martina Becka oraz Szklanego Klucza za najlepszą powieść kryminalną. Jego książki przetłumaczono na blisko 20 języków. W Polsce ukazały się jak dotąd trzy powieści Horsta: „Jaskiniowiec” (2014), „Psy gończe” (2015) oraz „Poza sezonem” (2015). 

You Might Also Like

3 opinii:

 1. Na pewno przeczytam. :) Poznałam już 2 pierwsze tomy serii - świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój mąż na pewno przeczyta, ja niekoniecznie, gdyż moje wrażliwe serce unika podobnej tematyki (wyjątek robię tylko dla Mroza :))

  OdpowiedzUsuń
 3. To będzie dobra książka, Kiedyś, gdy pojawi się w bibliotece, na pewno ją przeczytam ;)

  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie ;]
  http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie