Historia wewnętrzna. Serce - Johannes Hinrich von Borstel

19:39

Serce, fascynujący narząd, który pozwala nam cieszyć się życiem każdego dnia. Bez niego nasza krew nie odżywiałaby m.in.  płuc, nerek, wątroby czy przede wszystkim mózgu! Niewielu z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego, że niesamowita maszyna, zwana ludzkim organizmem, nadal jest nieodkryta dla wielu lekarzy, naukowców i badaczy.

Do dziś nie do końca jednak wiemy jak skonstruowany jest ludzki organizm. Ciągłe badania i testy sprawiają, że możemy dbać o własne zdrowie w pełni świadomi i w pełni odpowiedzialni. Autor książki Serce, należącej do serii Historia wewnętrzna, obnaża przed nami mnóstwo prawd, obalając tym samym szereg mitów, wmawianych nam z pokolenia na pokolenie.

Jak sądzicie? Warto ćwiczyć? Czy polecany jogging to klucz naszej sprawności i wieczności organizmu? A  może uważacie wszelkie używki za obojętne dla naszego organizmu? Johannes Hinrich von Borstel, zna się na naszych sercach jak nikt inny. Uważna lektura jego książki może niejedną osobę uratować przed miażdżycą czy chorobą wieńcową, bowiem na kartach publikacji możemy poznać szereg zaleceń, wspierających nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Po co się narażać, skoro wystarczy tak niewiele by wspomóc nasz organizm, aby funkcjonował wydajnie i na pełnych obrotach przez wiele lat i bez szwanku. Borstel odważnie porusza też liczne tematy związane z naszą codziennością, o których nie każdy chce, lub nie lubi mówić. Seks nie jest tematem tabu! Mało tego, wprost zaznacza, że dobrego nigdy za wiele. Autor dzieli się z nami historiami ze swojego życia zawodowego. Momenty, w których serce odmawiało posłuszeństwa kiedy ratował ludzkie życie, mogą być przykre, traumatyczne, jednak one również tworzą tę książkę. Kiedy poznamy konsekwencje, trudne historie i sytuacje – czy możemy zostawić nasz organizm samemu sobie?  

Książka, choć w dużej mierze naukowa, jest napisana prostym, przystępnym językiem. Lektura nie sprawia nam trudności, wręcz przeciwnie, kartkujemy ją w mgnieniu okna, co i rusz poznając ciekawostki dotyczące naszego organizmu. Sądzę, że sam pomysł Wydawnictwa na wydanie publikacji przybliżającej szarym ludziom tak ważne i bliskie ich życiu tematy to fantastyczna idea. Czekając na kolejne książki, serdecznie polecam Serce.Historię wewnętrzną.


Książkę możecie kupić w salonach Empik i na empik.com.
You Might Also Like

0 opinii:

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie