Beata Sokołowska - Alkaliczny detoks

08:54

Od poniedziałku rozpoczynamy tydzień odżywiania. Od czego jednak należy zacząć każdą dietę i jednocześnie sprawić, by przyniosła nam zamierzony skutek? Od detoksu. Dlatego też mam dla Was książkę Beaty Sokołowskiej Alkaliczny detoks oraz szereg inspirujących propozycji, do zachowania zdrowia i świetnego samopoczucia każdego dnia. Zapraszam przez cały tydzień! :D


Książka jest wynikiem wieloletnich doświadczeń autorki związanych z cyklicznym oczyszczaniem organizmu. Kompleksowe informacje w niej zawarte umożliwią wybranie formy detoksu najbardziej odpowiedniej dla siebie, właściwe przygotowanie się do niego i przeprowadzenie procesu usuwania z organizmu toksyn zgodnie z własnymi możliwościami i preferencjami.
W książce znalazły się informacje związane z fizjologią człowieka przeprowadzającego detoks, odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania związane z detoksem i mnóstwo informacji praktycznych. Trzy zaproponowane przez autorkę programy detoksu o różnym stopniu trudności sprawiają, że staje się on możliwy do wykonania dla każdego. Programy zawierają wszelkie niezbędne wytyczne oraz gotowe menu wraz z przepisami kulinarnymi.
Opisane zostały korzyści, jakich możemy się spodziewać, oczyszczając organizm z toksyn, oraz proste sposoby, jak sobie radzić w trudniejszych chwilach.
Książka jest prostym, czytelnym i praktycznym przewodnikiem po świecie detoksu. Autorce przyświeca cel, by każdego roku zwiększała się liczba osób przeprowadzających detoks.

W tej propozycji znajdziecie trzy programy detoksu, które pozwolą Wam oczyścić organizm z toksyn, poczuć się lepiej i zachować zdrowie komórek. To niezwykle praktyczna książka, która pozwoli Wam bezpiecznie przeprowadzić detoksykację. Do dziś wspominam, jak sama wertowałam strony i fora internetowe w poszukiwaniu wytycznych, dotyczących odżywiania w czasie detoksykacji i szukałam inspiracji do smacznych i przynoszących efekty posiłków. W tej książce macie wszystko na tacy! Sokołowska nie tylko odpowiada na wszystkie nurtujące nas pytania czy tłumaczy przyczyny złego samopoczucia naszego organizmu, ale i sugeruje menu (wraz z pysznymi przepisami) na 9 dni. Autorka opowiada także o istocie detoksu, a abyśmy zrozumieli jego sedno, opisuje działanie naszego organizmu i wskazuje konkretne korzyści.

Każdy z 3 etapów detoksu został szczegółowo opisany, Sokołowska podkreśla znaczenie masaży czy sauny dla nas samych, ale i opowiada o konieczności eliminacji toksyn z naszej żywności. Zaskakuje nas swoimi odpowiedziami, np., W jaki sposób pić wodę?, które z pewnością wynikają z jej długoletniej pracy nad cyklicznym oczyszczaniem organizmu. Propozycję zdecydowanie polecam i zachęcam do skorzystania z porad.

Lekturę gorąco polecam. Zwłaszcza teraz, gdy na co dzień mamy dostęp do świeżych warzyw i owoców. Ja z kolei od dziś postanowiłam podjąć detoksykacyjne wyzwanie. Dołączacie? 

Za książkę dziękuję Wydawnictwu MUZA S.A.

You Might Also Like

4 opinii:

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie