Pokémon GO podbija świat!

10:00

Wystarczy smartfon i tablet by przenieść się do świata Pokémonów. Dziś jeszcze pamiętam, jak biegłam ze szkoły zaraz po lekcjach, by przy obiedzie móc obejrzeć kolejny odcinek serialu. Okazuje się jednak, że ta niegdyś kultowa bajka dla dzieci i młodzieży ponownie porwała przed ekrany (tym razem mobilne) tę samą grupę odbiorców. 

Oczywiście nie zabrakło nowych fanów serii, ale czy nie miło powrócić do tak przezabawnych historii? Użytkownicy systemów Android i IOS  mogą pobrać bezpłatną aplikację i kolekcjonować ulubione postaci w swoich telefonach. Okazuje się jednak, że wśród nas żyją Pokémony – możemy spotkać je na każdym kroku i najdziwniejszych miejscach.Na czym polega zabawa? Osoby, które posiadają urządzenie z lokalizatorem GPS i ściągną aplikację, mogą śledzić Pokémony na swoim ekranie. Te milusińskie stworki zostały ukryte w sklepach, muzeach, przejściach czy podziemnych katakumbach tylko po to, abyś przekroczył swoje granice i odszukał ich największą ilość. Im bardziej fascynująca postać, tym trudniej do niej dotrzeć. Możemy poczuć się jak Ash i jego przyjaciele! Pokémony możemy łapać i wymieniać między użytkownikami. Nie możemy ich jednak kupić i co ważne, musimy pamiętać, że każdy ze stworków ucieka przed nami i nie chce trafić do Pocketballa. System przewiduje mikropłatności. Za Poke Coins możecie kupić inkubatory do jaj, wabiki, gadżety, które pozwalają Wam podnieść kompetencje „Asha” i które zwiększą „jakość” waszych zwierzaków.

Skąd ten fenomen? Gra pojawiła się na rynku 6 lipca i jest dostępna wyłącznie dla mieszkańców USA, Nowej Zelandii i Australii. W mgnieniu oka jednak podbiła świat, a w szał Pokémon Go wpadli duzi i mali. W Polsce póki co pobierana jest z nieoficjalnych źródeł, a więc bądźcie czujni, by nie paść ofiarom hakerów!

Jako specjalista od marketingu gratuluję pomysłu! Wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości (ang. augumented reality) to świetny sposób by pokazać ludziom ciekawe miejsca w zupełnie nowej odsłonie. Bądźmy jednak honorowi i nie oddawajmy się zabawie ponad ludzką przyzwoitość. Odnieśmy się z szacunkiem do miejsc pamięci, muzeów czy kościołów.


źródło: www.pokemon.com
Co mnie ciekawi? Jaki cel tak naprawdę ma aplikacja. Twórcy zapewniają, że głównym zadaniem gry jest nie tylko świetna zabawa, ale i zmobilizowanie miłośników gier do aktywności fizycznej. Pytanie tylko, jak zostaną spożytkowane dane, które zostaną zebrane w całym okresie promocyjnym. 

You Might Also Like

0 opinii:

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie