Wszyscy się stresujemy…

10:24

W ramach wakacyjnej akcji odSłońKulturę mam dla Was kilka ciekawostek o naszym zdrowiu, trybie życia, dobrych i złych nawykach w serii LifeStyle. Wszyscy się stresujemy, prawda? Często nie panujemy nad emocjami, a pod presją tak wielu zagrożeń z tak wielu okoliczności drżą dłonie, mamy lekkie palpitacje serca i poddajemy się panoszącemu się uczuciu. Ktoś zauważył coś dziwnego?

Stres jednak ma dobre i złe strony. Autorka książki Stres kobiecy Georgia Witkin pokazuje nam nowe oblicze stresu. Tytułem wstępu zaznacza, ze w dzisiejszych czasach wszystko uległo zmianie.  Kiedyś mężczyzna zarabiał na dom, a kobieta zajmowała się dziećmi, pielęgnując domowe ognisko. Dziś wszystkie panie pracują, awansują, zajmują stanowiska na najwyższych szczeblach, dodatkowo kontrolują i koordynują życie rodzinne, są partnerkami, matkami, żonami – z każdym rokiem życia przybywa im obowiązków, a panująca obecnie kultura społeczeństwo mobilizuje je i daje siłę, by codziennie stawiać czoło kolejnym wyzwaniem. Witkin opisuje również, że kobietom trudniej panować nad emocjami, trudniej zapanować nad stresem w sposób naturalny (m.in. za sprawą hormonów), ale daje cenne wskazówki, które każdy mógłby wykorzystać w swoim życiu.


Georgia Witkin nadała nowy kształt swojemu największemu bestsellerowi! Dlaczego? Dlatego że kobiety XXI wieku stają przed nowymi wyzwaniami – a zatem muszą sobie radzić ze stresem, którego nie znały poprzednie pokolenia!

Z badań od dawna wynika, że istnieją takie rodzaje stresu, które najczęściej lub wyłącznie dotyczą kobiet. A oto mamy nowe ich źródła – jak choćby powrót dorosłych dzieci do domu rodzinnego czy utrata pracy związana z kryzysem gospodarczym.

Autorka z dużym wyczuciem i empatią zwraca się do kobiet w każdym wieku, od okresu dojrzewania po dojrzałość, podejmując tematy, które są im bliskie i stanowią potencjalne źródło stresów: zdrowia, miłości, seksu, życia rodzinnego i pracy zawodowej, wychowania dzieci, starzenia się i wiele innych; podaje też wypróbowane w trakcie swojej praktyki sposoby radzenia sobie z typowo kobiecymi problemami… (rebis.com.pl)

Niebywałą zaletą książki jest fakt, że Witkin kieruje ją do każdej z nas. Przedstawia realne historie i problemy, pokazuje, jak radzić sobie ze stresem, który jest naszym kompanem w życiu codziennym i nie sposób go wyeliminować. Jeszcze na pierwszych kartach przedstawia skutki, do jakich może prowadzić nieodpowiednie kontrolowanie własnych emocji, a to punkt zapalny, by przeczytać resztę tej książki.

W ramach Nowego spojrzenia wydana została również książka Stres męski – domyślacie się z pewnością, że skierowana przede wszystkim do panów. Jest jednak w niej pewne clue. Tę książkę powinny przeczytać też wszystkie matki, żony i córki. Mężczyźni stresują się w zupełnie inny sposób, i widać to nawet w życiu codziennym. Nie raz z pewnością dostrzegliście, że kobiety muszą uzewnętrznić swoje emocje, taka ekspresja jest czymś normalnym i podzielenie się z problemem powoduje spadek negatywnych odczuć. Mężczyźni z kolei trzymają wszystko w sobie. Są zamknięci, nieco hermetyczni i dopiero w skrajnych sytuacjach pokazują, że poziom ich stresu sięgnął zenitu. Czas wybuchnąć na dobre!


Georgia Witkin nadała nowy kształt jednemu ze swoich największych bestsellerów! Dlaczego? Dlatego że mężczyźni XXI wieku stają przed nowymi wyzwaniami – a zatem muszą sobie radzić ze stresami, których nie znali ich ojcowie i dziadkowie!

Jak się odnaleźć w świecie, który zmienia się niemal z dnia na dzień i wciąż rzuca nowe wyzwania? Jak pogodzić życie rodzinne i pracę zawodową, która może wysysać wszystkie siły? Jak sprostać oczekiwaniom w szkole, na uczelni, w firmie, a także oczekiwaniom bliskich osób? A jeszcze do tego mieć satysfakcjonujące życie seksualne?

Autorka, opierając się na własnym doświadczeniu klinicznym oraz na setkach wywiadów przeprowadzonych z mężczyznami w ramach badań ankietowych, stwierdza jednoznacznie, iż stres męski i stres kobiecy różnią się i dlatego wymagają różnego podejścia. W tej książce omawia nie tylko źródła stresu męskiego i jego wpływ na wszystkie aspekty życia, ale też sposoby radzenia sobie ze stresem – nie zapominając ani o chłopakach w okresie dojrzewania, ani o mężczyznach na emeryturze. (rebis.com.pl)

Czy każdy z nas moje zmienić swoje życie? Zmienić charakter, nastawienie, podejście? Książki Witkin pokazują, że tak.  Napisane lekkim, klarownym językiem zachęcają do kontynuowania lektury. Autorka pozbawia nas żargonu branżowego, popularnego wśród psychologów i specjalistów. Opisuje realne historie, jasno pokazuje następstwa i obnaża przed nami szereg rozwiązań, dzięki którym nasze życie stanie się prostsze, być może lepsze, a z pewnością z powodu błahostek przestaniemy psuć własne zdrowie. Książki gorąco polecam. Są świetnym uzupełnieniem domowej biblioteczki i są jednym z tych poradników, które warto mieć w swoim domu.Za książki dziękuję 
Domowi Wydawniczemu REBIS

You Might Also Like

1 opinii:

  1. Z pewnością warto zajrzeć, można się bowiem dowiedzieć ciekawych rzeczy.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie