Anna Gruszczyńska - To nie jest dieta. Pokonaj wewnętrznego potwora

09:17

Pozytywne podejście do swojego ciała, akceptacja i racjonalne odżywianie to klucz do sukcesu. W dzisiejszych czasach nie tylko dorośli próbują uporać się ze zbędnymi kilogramami. Jak jednak zmotywować dziecko, nastolatkę/nastolatka, by podjęło wyzwanie?

ZOBACZ WIĘCEJ
Naprzeciw naszym oczekiwaniom wyszła Anna Gruszczyńska z książką To nie jest dieta. Pokonaj swojego potwora. Autorka zaproponowała nam grę. Za każde z wykonanych zadań możemy zdobyć jeden punkt, a przekazywane nam w formie zabawy zdrowe nawyki i ciekawe pomysły szybko pojawią się w naszym planie dnia.

Wszyscy wiemy, na czym polega fenomen książki Zniszcz ten dziennik. Innowacyjne podejście, kreatywne myślenie i mnóstwo zabawy o świetny sposób, by pokonać wroga. Seria Zniszcz ten dziennik ma jednak nas odstresować i pobudzić naszą innowacyjność. To nie jest dieta z kolei pokazuje nowe podejście do zdrowego trybu życia. Otyłość i nadwaga stają się problemem. Wg raportu z 2014 roku aż „w Polsce nadwagę lub otyłość ma już 50 procent kobiet i 62 procent mężczyzn. Nasze dzieci są w czołówce najbardziej otyłych. Aż 29 procent 11-latków ma nadwagę, a wśród 13-latków na otyłość cierpi co czwarty z nich.” źródło: www.zdrowie.dziennik.pl

Dane są przerażające, a mało kto chce ćwiczyć z Chodakowską, chodzić na basen czy aktywnie uczestniczyć w życiu siłowni i fitness klubów. Książka Gruszczyńskiej pokazuje nam zupełnie inną perspektywę. To, że jesteśmy na diecie i to, jak nią pokierujemy zależy tylko od nas. Możemy uczyć się zdrowych nawyków np. poprzez zielony obiad  w poniedziałek, zrezygnowanie ze słodyczy we wtorek, a w piątek przygotowanie i sfotografowanie pysznego obiadu, którego zdjęcie wrzucimy na Instagrama czy Snapa.

Trzymajcie za mnie kciuki, od 16 sierpnia postanowiłam podjąć wyzwanie autorki i… pokonać swojego potwora! Dołączycie do zabawy? :D

Książka jest fenomenalnym krokiem naprzód w kwestii diet i zdrowego odżywiania i to dlatego powinniśmy subtelnie podsuwać ją swoim pociechom. Być może wyeliminowanie złych nawyków okaże się dzięki niej prostsze i o niebo przyjemniejsze. Czas pokaże ile osób faktycznie skorzystało z zabawnych i kolorowych porad. Autorka nie unika ciekawostek, nagradza nas na każdej stronie, pozostawiając miejsce na quizy i notatki. Całość przekazano nam w urokliwej formie, przysparzającej uśmiech na twarzy. Ta książka ponad to zapewnia, że możemy zadbać o siebie i czuć się świetnie w swoim ciele bez wyrzeczeń i uporczywego wyniszczania swojego organizmu. To książka jakich mało, zapewne niebawem rynek zasypią całe serie podobnych produktów, ale jeśli chcecie podarować nastolatce ciekawy prezent, który wskaże jej palcem dobre i złe nawyki, polecam To nie jest dieta. Pokonaj swojego potwora.

Gdzie kupisz książkę?


You Might Also Like

0 opinii:

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie