Jesienne Czytanie: Kasie West - Chłopak z sąsiedztwa

10:03

 Kochani! Mam dziś dla Was książkę, którą możecie kupić pod patronatem Odsłoń Kulturę! Ciepła, barwna opowieść o byciu nastolatką, o trudach dorastania i poszukiwaniu siebie to coś, co proponuje nam Kasie West w powieści Chłopak z sąsiedztwa.

"Chłopak z sąsiedztwa" - Kasie West

Niewątpliwie książka zostanie jesiennym bestsellerem wydawnictwa Feeria Young! Lekka, przyjemna, skierowana do szerokiego grona młodych ludzi propozycja na długie, jesienne wieczory. Naszą główną bohaterka jest Charlie Reynolds, którą poznajemy w zabawnym momencie – dziewczyna otrzymuje kolejny mandat za przekroczenie prędkości. Boi się przyznać ojcu, ale ten i tak dowiaduje się pierwszy. Decyduje, że dziewczyna musi ponieść konsekwencje, skoro pouczenia i miłe dotąd słowa nie przyniosły rezultatów. Charlie podejmuje pracę w eleganckim butiku, który odmieni jej życie o 360 stopni.

Kasie West zaproponowała nam niecodzienną rozrywkę, która z pewnością zauroczy niejedną nastolatkę. 6 lipca 2016 roku miała miejsce premiera jej pierwszej książki, wydanej przez wydawnictwo Feeria – Chłopak na zastępstwo. I choć pozornie tytuł każe myśleć inaczej – to zupełnie inna historia. Obie propozycje dotyczą dorastania, zmian, nadziei i planów, ale nie mają wspólnej fabuły.

Kiedy rozpoczęłam lekturę… identyfikowałam się z główna bohaterką niemalże na każdym kroku! Od kiedy pamiętam uwielbiałam sport, spędzałam cały swój czas z braćmi, przyjaciółmi, kolegami i kompletnie nie potrafiłam dogadać się z przedstawicielkami płci żeńskiej. Byłam chłopczycą. Tak, na swój sposób naprawdę byłam chłopczycą. Potrafiłam dorównać im tempa. Postępować podobnie do nich i w tak sam bezmyślny sposób toczyć spory i inicjować zakłady. Poczułam, że Charlie jest mną. Mną sprzed lat.

Książkę możesz kupić na stronie www.empik.com

Lektura jest bardzo lekka, przyjemna, bardzo prosto napisana. Spoglądając na barwną okładkę spodziewałam się młodzieńczego romansu, motyli w brzuchu i niecodziennych zwrotów akcji z udziałem tytułowego chłopaka z sąsiedztwa. West nie jest jednak dla nas zbyt oczywista. Nocne rozmowy z Brandenem świadczą zdecydowanie o ich przyjacielskich relacjach, które czasem próbują pogłębić, czasem odsuwają się na kilka metrów, łaknąć dystansu i oddechu. Pokazują nam młodzieńcze zauroczenie, zabawę, przyjaźń i problemy młodych ludzi.

Chłopak z sąsiedztwa to książka inna niż wszystkie. Propozycja wydawnictwa Feeria nie nudzi, nie pokazuje zwyczajnej, sztampowej historii, ale w ciekawy sposób intryguje czytelnika. Na każdej stronie możemy znaleźć powód do uśmiechu. Na każdej na nowo poznać bohaterów i pomimo „dorosłego życia” - każdy czytelnik może świetnie się bawić podczas lektury. Aż chce się więcej! 

Chłopak z sąsiedztwa to przyjemna, ciepła, pozytywna lektura, która może być istotną cegiełką w budowania przyszłych relacji w życiu młodego człowieka. Chrlie przemawia do nas od pierwszej strony i choć Kasie West nie posługuje się wyszukanym językiem, ma wiele do poprawki jeżeli chodzi o prowadzenie fabuły w powieści i sposób wypowiedzi, chcemy poznać losy głównych bohaterów. Gorąco polecam!

Książka pod patronatem Odsłoń Kulturę

You Might Also Like

4 opinii:

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie