Jesienne Czytanie: Małgorzata Rogala - Dobra matka

10:43

Czy wiesz, co może się stać, gdy nie pilnujesz swojej prywatności?

Agata Górska i Sławek Tomczyk to cieszący się wieloma pochlebnymi opiniami cykl kryminalnych powieści Małgorzaty Rogali. Autorka jest introwertyczką, miłośniczką języka francuskiego i muzyki jazzowej. Nałogową czytelniczka, która lubi wstawać wcześnie rano, pić kawę z kardamonem i wsłuchiwać się w ciszę. Ma słabość do powieści Marca Levy`ego i domowych słodyczy wegańskich. Jest autorką powieści obyczajowej To, co najważniejsze (2012) oraz powieści kryminalnych: Kiedyś cię odnajdę (2014). Dobra matka to najnowsza powieść Małgorzaty Rogali i jednocześnie kontynuacja książki z 2015 roku pt. i Zapłata. (źródło: http://czwartastrona.pl/autorzy/malgorzata-rogala)

Dobra matka, powieść, o której chciałabym Wam dziś opowiedzieć, to drugi tom wspomnianej serii. Nie sposób się dziwić, że lektura jest nam wyjątkowo bliska, bowiem dotyczy ważnego problemu – internetowego ekshibicjonizmu. Myślimy, że wolno nam wszystko. Obnażamy swoje życie, pokazujemy innym jak wygada nasza prywatność, codzienność, kumulując facebookowe „lajki”. Pozorna popularności bycie „cool” może zwieść nas na mannowe…

W Lesie Kabackim zostaje zastrzelona młoda kobieta, matka kilkuletniej dziewczynki. Niedługo po tym w podobnych okolicznościach ginie druga kobieta – także matka. Obie ofiary nieustannie dzieliły się prywatnością swoją i swoich dzieci. Tuż przed śmiercią każda z nich otrzymała tajemniczą wiadomość o treści „bądź dobrą matką”.

Policjanci Agata Górska i Sławek Tomczyk prowadzą skomplikowane i wielowątkowe śledztwo, podczas którego odkrywają wiele brudnych tajemnic sprzed lat. Poza schwytaniem seryjnego mordercy starsza aspirant Agata Górska będzie musiała zmierzyć się także ze swoją przeszłością…

Intrygujący i niezwykle wciągający kryminał, od którego trudno się oderwać.

Autorka przedstawiła nam dość niecodzienną fabułę kryminału. Książka, choć na pozór wydaje się być taka jak wszystkie, potrafi w miły sposób zaskoczyć czytelnika. Jest to moje pierwsze spotkanie z Małgorzatą Rogalą, nie czytałam ani poprzedniej części serii, ani nie słyszałam przedtem o autorce. Gdybym miała więc ocenić debiut – powiedziałabym, że jest wyjątkowo udany. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Dobra matka do czwarta powieść Rogali, a opinie czytelników są wyjątkowo pochlebne – przyłączam się do gratulacji. Książka podniosła poprzeczkę polskim kryminałom. Postaci w książce są barwne, język plastyczny, każdy element został świetnie dopracowany, a poszczególne motywy są spójne i logiczne. Główny wątek, jakim jest ignorowanie zagrożeń czyhających na nas w sieci, to świetny pomysł na wyczulenie społeczeństwa, wszak nigdy nie możemy mieć pewności, z kim rozmawiamy po drugiej stronie komputera.

Sprawdź na stronie Wydawnictwa


Książkę gorąco polecam. Lektura zajmuje nam zaledwie kilka godzin, wciąga, intryguje. Rogala sprawia, że pasjonuje nas śledztwo Agaty Górskiej i Sławka Tomczyka, a sugestywne i realistyczne osadzenie wątków to klucz do udanego wieczoru. Mam nadzieję, że autorka zdecyduje się na kontynuowanie przygód tej policyjnej pary i da nam możliwość wspólnego rozwiązywanie kolejnych kryminalnych zagadek. Co spotka nas w następnym tomie? 

Zapraszam na Instagram! @gusiapp

You Might Also Like

0 opinii:

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie