Męskie Granie 2016!

19:23

Męskie Granie, to z roku na rok większe wydarzenie muzyczne. Początkowo alternatywne brzmienia i prawdziwie męska muzyka powoli przeradza się w sprzedażowe dźwięki, ale liczba fanów niezmiennie wzrasta. Dlaczego?

Najlepsza płyta 2016 - Męskie Granie
Wataha, singiel promujący tegoroczne wydarzenie to numer 11. na najnowszej płycie. Wśród fenomenalnych coverów w wykonywaniu Orkiestry Męskiego Grania, dwupłytowy album zawiera największe hity gwiazd polskiej sceny muzycznej, takich jak Hey, Dawida Podsiadło, zespołu Acid Drinkers czy Moniki Brodki. W tym roku, dyrygentem orkiestry został Tomasz Organek i to jego głos usłyszymy w piosenkach: Jezu jak się cieszę, Butelki z benzyną i kamienie, Wojny Gwiezdne oraz Nie wiem czy to warto. Nie zabrakło niespodzianek! Wśród gości specjalnych usłyszycie: Krystynę Prońko i Felicjana Andrzejczaka.

Mówią, ze na koncerty Męskiego Grania oraz co roku wydawane składanki to coś, na co warto czekać 365 dni, a z własnego doświadczenia muszę powiedzieć jedno – MG uzależnia. Pierwsza płyta to wybór koncertowych utworów, prezentowanych podczas całego wydarzenia. Utwory stworzone specjalnie dla fanów festiwalu, a jednocześnie  piosenki ze stałego repertuaru artystów. Rockowe Acid Drinkers, emocjonalny Dawid Podsiadło czy wspólny projekt Xxanaxx z Ten Typ Mes czy zespołem Rysy to subtelne nuty, rozgrzewające miłośników klimatycznych brzmień do drugiej pyty. Niekonwencjonalnych połączeń alternatywnej muzyki z coverami, takimi jak Nic nie może wiecznie trwać Anny Jantar, Nikomu nie wolno się z tego śmiać Kobranocki czy 12 groszy Kazika, to utwory, które pokochali nasi rodzice, a które w odświeżonej formie zagoszczą w Waszej playliście.

Gorąco polecam pytę Męskiego Grania! Obejrzyjcie również cały koncert, transmitowany z Żywca! 
You Might Also Like

0 opinii:

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie