Piotr C. - Brud

21:40

Pokolenie Ikea okazało się bestsellerem. Prosta książka, obnażająca otaczającą nas rzeczywistość i jednocześnie naigrywająca się z ludzkich zachowań, doczekała się kolejnego tomu. Po Kobietach z Pokolenia Ikea, czas na Brud.Bohaterem najnowszej książki Piotra C. jest Relu – szanowany adwokat, mieszkający w Wilanowie, szczęśliwy mąż i ojciec. Relu nie musi martwić się o pracę, kolejne sprawy i zlecenia pojawiają się w mgnieniu oka, a bogata klientela utrzymuje z nim również pozasłużbowe relacje. Relu pije, słucha i obserwuje, a z pozoru szczęśliwi biznesmeni, mający świat u stóp, okazują się ludźmi bardzo samotnymi. Epatujący sukces, kariera, pieniądze to tylko nałożona maska na ich prawdziwe oblicze, bowiem… każdy skrywa pewien brud. Brud pokazuje nam świat hedonistów, przepełniony przygodnym seksem, alkoholem i narkotykami. Wyuzdane i nieobliczalne kobiety, niebezpieczni i nieuczciwi mężczyźni.

Brud wbrew pozorom jest książką, która ma zmusić nas do myślenia i analizy otaczającego świata. Pełna ironii i cynizmu opowieść o Relu to historia bogaczy, którzy poszukują zrozumienia i nie potrafią budować trwałych relacji z bliskimi. Piotr C. pokazuje, że nasze społeczeństwo brnie w złym kierunku, a wszystko tak naprawdę zależy od nas samych. Jeśli nie zdołamy wzbudzić w ludziach poczucia własnej wartości, a moralność na dobre z niknie z naszego kanonu cnót – wszyscy jesteśmy skazani na tułaczkę, poszukiwanie miłości, żyjąc w ciągłym strachu przed śmiercią.

Sprawdź na stronie Wydawnictwa

Piotr C. posługuje się lekkim, plastycznym, czasem wulgarnym językiem. Pomysł na fabułę okazał się strzałem w dziesiątkę, bowiem Brud z pewnością trafi na listę bestsellerów 2016 roku. Jednak… czytanie książki o ludziach, których być może nikt z nas nie chciałby spotkać na swojej drodze w pewnym momencie staje się nużące. Filozoficzne dogmaty zaczynają być męczące, bowiem nie odkrywają przed nami nic nowego. Warto jednak sięgnąć po tę książkę z prostego powodu – Piotr C. podsumowuje myśli nas wszystkich. Stopniową degrengoladę społeczeństwa. Macie inne zdanie? Czekam na Wasze komentarze! :) 

You Might Also Like

16 opinii:

 1. Nie czytałam jeszcze nic tego autora, ale mam w planach sięgnięcie najpierw po Pokolenie, potem po drugą część i po Brud. ;) Chcę sprawdzić, czy te zachwyty mają swoje uzasadnienie. ;]

  Pozdrawiam cieplutko i zapraszam do siebie w wolnej chwili. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. O tym autorze jest głośno.. książka ma bardzo dobrą reklamę :D Jednak nie jest niestety w moich planach czytelniczych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam i cholernie żałuję, chyba muszę sięgnąć po tą książkę, bo jak ją miałam w ręku to czułam, że powinnam ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś nie po drodze mi z tym autorem, nie przekonują mnie jego książki. ;/ Takie trochę jakby na siłę chciały być kontrowersyjne i głośne. ;/

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie poznam tę serię ;) nie czytałam żądnej z tych ksiażek :)

  OdpowiedzUsuń
 6. przeczytalabym z cieakwosci glownie ktora zostala wzbudzona wlasnie :D pozdrawiam i zapraszam na nowa recenzje dzis o 20:00! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie bym przeczytała. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Od dawna w planach mam pierwszą książkę autora, a teraz muszę dopisać i tę. ;) Boję się jednak, że po niej pogorszy mi się nastrój, skoro tak dobrze ocenia społeczeństwo...

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przygoda czytelnicza z tą serią jeszcze przede mną. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Koleżanka kupiła ostatnio ten tytuł i ma mi go pożyczyć jak skończy czytać :) problem w tym, że ona długo czyta :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Słyszałam o "Pokoleniu IKEA", ale nie miałam okazji poznać tej książki ;) Zdecydowanie będę musiała najpierw poznać pierwszy tom zanim dotrę do tej części ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Pewnie warto byłoby przeczytać. Jednak na razie nie mam ochoty na tego typu książki.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jeej, przypomniałaś mi, że muszę w końcu przeczytać "Pokolenie IKEA". Mam wrażenie, że to coś zdecydowanie dla mnie. Później oczywiście chętnie sięgnę po kolejne części.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie