"Ambasadorowie" - Walewski Łukasz, Pośpiech Marcin

22:01

Przyznam, że książka Ambasadorowie. Czego nie powie ci królowa okazała się dla mnie nie lada niespodzianką! Patrząc na okładkę spodziewałam się fraszki, lekkiej książki z zarysowaną fabułą. Co dostałam? Prawdziwą historię o najważniejszych ludziach każdego kraju.

Książka Marcina Pośpiecha i Łukasza Walewskiego to niesamowita opowieść o zwykłych ludziach, pełniących niezwykłe obowiązki. Czy trudno stać się szefem misji dyplomatycznej? Jaka odpowiedzialność spoczywa na tych, którzy pełnią tę funkcję w swoim państwie? Przekonajcie się podczas lektury!

Praca ambasadora kojarzy nam się przede wszystkim z reprezentowaniem kraju podczas oficjalnych spotkań, wytwornych kolacji i wypowiadaniu w imieniu ogółu… Niestety jednak drogie trunki i wystawne bankiety to nieliczne atuty tej pracy. Pod słowem „ambasador” kryje się niebywała odpowiedzialność, a pełniona funkcja to wyjątkowo wymagająca i trudna praca. Pomijając rozłąkę z najbliższymi, ciągłą walkę ze stresem i nieustającą presję, ambasadorzy nie raz narażają swoje życie i zdrowie podczas misji dyplomatycznych. Czy pieniądze wszystko wynagrodzą? Weźmy na przykład próbę zamachu na Edwardzie Pietrzyku, albo ambasadora, pełniącego służbę podczas tsunami w Tajlandii. Tragedia jednostki jest niczym, w porównaniu do tysięcy ofiar, jednak ci ludzie pojechali tam realizować swoje służbowe obowiązki.

Sprawdź w Księgarni!
Ambasadorowie. Czego nie powie ci królowa to świetna książka, w niesamowitym wydaniu. Napisana lekkim, przystępnym językiem, ubarwiona licznymi fotografiami, anegdotami i ciekawostkami opowieść zamknięta w zaledwie sześciu rozdziałach. Jeżeli chcecie poznać prawdziwe oblicze dyplomacji i zmierzyć się z tym, co czyha na ambasadorów – zachęcam do lektury. 

You Might Also Like

2 opinii:

  1. To na pewno bardzo trudna praca... ale też nieźle płatna ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja chciałabym być ambasadorką :) mimo wszystko :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie