Dieta uzdrawiająca organizm - Magdalena Makarowska

16:25

Kto z Was, choć raz nie obiecywał sobie, że od 1 stycznia przechodzi na dietę? Noworoczne postanowienia, popularne i często nierealne, są dla nas częścią życia. Ostatnio jednak w modzie są wszelkie sposoby, które mają wesprzeć detoksykację organizmu. Nieświadomie spożywamy rozmaite produkty, które raz nie są przyswajane, innym razem wyrządzają szkody dla naszego układu trawiennego czy immunologicznego.


Magdalena Markowska, którą poznaliście już na Odsloń Kulturę powróciła z nową książką pt. Dieta uzdrawiająca organizm. Wydawać by się mogło, że ta książka, jak wiele innych o tej tematyce, powiela schematy i nie wniesie niczego do Waszego życia. Markowska tym razem zdecydowała obrać inny kierunek. Zamiast pokazywać szablonowy plan diety, który pomoże osiągnąć wymarzony cel, skupiła się na redukcji wagi i ustabilizowanie gospodarki organizmu. Homeostaza naszego ciała to klucz do sukcesu, bowiem zdrowe odżywianie i racjonalne dzielnie swoich posiłku stabilizuje i wzmacnia nasz organizm.

Sama długo wahałam się przed podjęciem proponowanej diety. Niestety nie wszystkie posiłki są przeze mnie mile widziane – głównie dlatego, że nie jestem fanką jogurtu naturalnego czy pieczywa pod jakąkolwiek postacią, ale książka pozwala na ciekawe komponowanie własnego menu, właściwie bez dużego wysiłku. Możecie stworzyć Waszą ulubioną dietę!

Sprawdź na stronie wydawnictwa

Dużym atutem jest przekazywanie zdrowych nawyków. Markowska zamiast stawiać na restrykcyjną dietę, pokazuje, że można jeść zdrowo, a przy okazji delektować się niemalże każdym posiłkiem. Ku zaskoczeniu wiele przepisów wkradło się do mojego menu i sądzę, że pozostanie w nim na długo. Książkę gorąco Wam polecam. Nie tylko, jeśli Wasze postanowienia noworoczne dotyczą zrzucenia kilku zbędnych kilogramów, ale jeśli chcecie poczuć się zdrowo. Pamiętajcie, że to co jemy wpływa na nasze samopoczucie, a także może niwelować wiele chorób.


You Might Also Like

1 opinii:

  1. osttanimi czasami interesuje sie teg orodzajami ksiazek nie chodzi glownie o "diete" w stylu by schudanc czy linie czy cos tylko by "Zdrowo zyc" fajna pozycja :) pozdrawiam i zapraszam! :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie