Był sobie pies - W. Bruce Cameron

09:20

Świat jest naprawdę pomerdany!


Kto nie lubi psów? Wierne, troskliwe, kochające całym sercem czworonogi mają na naszym świecie pewną misję. Każdy z nich pojawia się z jakiegoś powodu i miejmy nadzieję, że nie znika z niego zapomniany. Czy da się jednak napisać książkę o psie, która poruszy serca milionów czytelników na całym świecie?

W. Bruce Cameron dokonał niemożliwego. Napisał powieść, prostą historię opowiadającą losy psa. Najpierw niewinnego, bezpańskiego kundelka - psa, który niewiele rozumie, jest zdany na siebie, rodzeństwo i matkę. Fascynuje go jazda samochodem i możliwość życia na wolności. Ginie on jednak w przykrych okolicznościach, a w oczach miłośników czworonogów z pewnością zakręci się łezka w oku. Śmierć jak się okazuje jest jednak początkiem. Toby odradza się jako Bailey i jego smutny los zostaje odmieniony. Trafia do dobrego domu, w ręce kochającego chłopca, u którego boku spędza najpiękniejsze chwile i dożywa starości... Dlaczego jednak i tym razem nie dołączył do grona psów, które idą do nieba? Czemu odrodził się ponownie?

Był sobie pies to poruszająca opowieść i niezwykle ważna książka, która, mam nadzieję, z biegiem lat trafi do kanonu lektur szkolnych. Autor wyjątkowo ciepły i barwny sposób przedstawił losy psa, który na pozór jest naszym codziennym towarzyszem lub pupilem, którego możemy zaobserwować w swoim otoczeniu. Toby, jako bezpański piesek jest uroczym szczeniakiem, zafascynowanym światem, chcącym poznać i czerpać z niego jak najwięcej, ale czujnie naśladującym matkę, rozumnym stworzeniem, który wie co to głód i zagrożenie. Kolejne jego wcielenia tylko pozwalają nam, czytelnikom, zrozumieć psi świat. Sama nie raz zastanawiam się, co myślą zwierzęta, gdy krzywdzimy je, albo sprawiamy im drobne radości. Dlaczego pozostają zawsze wierne? Albo jak wygląda prawdziwe pieskie życie?

Wszystkie postaci, które pojawiają się w książce wnoszą nie tylko drobne elementy do fabuły, ale jednocześnie wpływają na nasze uczucia. Nie ma osoby ani sytuacji, wobec której potrafimy przejść obojętnie. Zaskakująca umiejętność autora!

Był sobie pies to książka, którą polecę zarówno chrześniakowi, jak i swojej mamie. Wydaje mi się, że każde pokolenie jest w stanie wyciągnąć z niego "coś dla siebie". Wzruszające losy Bailey podbiły moje serce, mało tego - przez chwilę nawet zapragnęłam mieć pieska w swoim domu, biorąc na siebie wszelkie radości i smutki z nim związane.
Sprawdź na stronie Wydawnictwa
Gorąco polecam! Każda historia i każda przemiana jest zupełnie inną historią, autor nie pozwoli Wam się nudzić, zapewniam, że nie raz rozbawia Was do łez i nie raz sprawi, że pochylicie się nad losem bohaterów. Był sobie pies uświadamia również, że psy są ogromnym kłębkiem myśli i uczuć. Chcąc je zrozumieć - powinniśmy traktować je równym sobie.  

You Might Also Like

12 opinii:

 1. Podobne do "Misji na czterech łapach". Ściągnęłam ebook i zastanawiam się czy czytać...

  Pozdrawiam
  Oczytana Babeczka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Misji na czterech łapach niestety nie czytałam" :) "Był sobie pies" za to gorąco polecam - książka jakich mało ostatnio na polskim rynku, naprawdę uwrażliwia czytelnika:)

   Usuń
 2. Mam w planach tę książkę. Czuję, że wywoła we mnie wiele emocji.

  OdpowiedzUsuń
 3. uwielbiam tę książkę, jako pierwsza wycisnęła ze mnie łzy, wczoraj płakałam również na ekranizacji :D pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja niestety ominęłam pokaz, na który otrzymałam zaproszenie, ale wierzę, że film jest równie genialny :)

   Usuń
 4. Wspaniała książka, niosąca w sobie wiele pozytywnych wartości, mocne emocje, bardzo mi się spodobała. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 5. Film Był sobie pies (2017) dubbing pl dostępny do pobrania oraz online
  http://seansik24.pl/filmyonline/byl-sobie-pies-2017-dubbing-pl/

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytam książek ale uwielbiam książki o psach i z pewnością to przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam dużo pozytywnych opinii o tej książce i z przyjemnością się za nią wezmę. Będzie to dla mnie na pewno przyjemna odmiana :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Był sobie pies 2017 cały ebook dostepny do pobrania http://www.e-czytelnia.exhl.pl/l/6/byl_sobie_pies_pdf

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie