Carroll Lewis - Alice's Adventures in Wonderland

22:29

Kto nie zna losów małej dziewczynki, która podążając śladami białego królika trafia do świata magii i czarów? Alice’s Adventures in Wonderland Carrolla Lewisa do klasyk literatury, który koniecznie musicie przeczytać w oryginale!


Alicja w Krainie Czarów to książka, po którą sięgnęłam z ogromnym entuzjazmem. Uwielbiana przez wielu mała dziewczynka zabiera nas w niezwykłą podróż do świata magicznych stworzeń oraz walki dobra ze złem. Wydaje mi się że fakt, że książkę Carrolla Lewisa zaliczamy do klasyków literatury dziecięcej, który został przetłumaczony na ponad 125 języków mówi sam za siebie. Niesłabnąca popularność Alicji… to zasłużony ukłon w stronę autora. Fenomenem powieści są liczne zabiegi stylistyczne, aluzje i metafory, którymi posługują się bohaterowie powieści. Język angielski pozwala na odkrycie nowego sensu, zapisanego pomiędzy wierszami.

Wiem, że Alicja w Krainie Czarów będzie powieścią, która z pewnością zagości w kanonie lektur mojego przyszłego dziecka. Bajkowa sceneria to tylko pozory. Powieść Lewisa jest przepełniona życiowymi mądrościami i wskazówkami, z których czerpać możemy przez całe życie.

Jeżeli chodzi o wydanie – zauroczyła mnie prostota książki. Biała okładka, subtelne opisy i klarowna treść. Słowa, które przez wydawnictwo uznano za trudne, zostały wytłuszczone, a ich tłumaczenie uporządkowano w kolejności alfabetycznej. Jedynym mankamentem, który z pewnością chciałabym zmienić w przyszłym wydaniu to forma zapisu. Przyzwyczaiłam się do powieści, których dialogi zapisano w formie dialogów oznaczonych myślnikami i opatrzonych komentarzami narratora. Tu wszystko zostało zapisane w cudzysłowach, które być może wywodzą się z lat twórczości Lewisa i bez wątpienia są domeną anglojęzycznej literatury.

Przeczytaj fragment
Książę zdecydowanie polecam. Możliwość przeczytania Alicji w Krainie Czarów w oryginale to niesamowita frajda dla wszystkich miłośników literatury. Mam szczerą nadzieję, że dacie się namówić. 

You Might Also Like

10 opinii:

 1. Wydawnictwo ze Słownikiem robi naprawdę dobry kawał roboty, jeśli chodzi o ich wydania. I myślę, że pozostawienie dialogów w cudzysłowie to całkiem normalne, bo to domena nie tylko czasów Lewisa, ale w ogóle książek w języku angielskim.
  Alicja w Krainie Czarów to faktycznie powieść, którą każdy musi znać i ja również będę czytać ją swoim dzieciom, ponieważ jest świetna i zawiera w sobie wiele mądrości :)
  Pozdrawiam,
  bookmoorning.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj zdecydowanie, nic dziwnego, że tyle lat jest przekazywana dalej i dalej... :)

   Usuń
 2. Ostatnio myślałam o odświeżeniu klasyki i właśnie o "Alicji...". Teraz czuję się w zupełności przekonania. Od dzieciństwa kocham tą historię. ;) Z tym wydaniem jeszcze się nie spotkałam, ale wygląda świetnie! ;)

  Pozdrawiam!
  [senseofreading.blogspot.com]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno było się w niej nie zakochać. Cudowna, ponadczasowa powieść... :)

   Usuń
 3. Mam w planach zakupić sobie niedługo Alicję i inne pozycje Wydawnictwa ze słownikiem - bo dla mnie jest to niewątpliwie odkrycie roku, a ich pomysł - wprost genialny ;) Kupiłam sobie już od nich Królową Śniegu, Sherlocka i jeszcze jedną książkę :)
  A na kolejne książki zapoluję może w przyszłym miesiącu ;)
  Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gorąco polecam. Recenzja "Sherlocka..." niebawem na Odsłoń Kulturę! :D

   Usuń
 4. Świetny sposób na przyjemną naukę języka angielskiego :) Lubię sięgać po książki w oryginale, często są dużo ciekawiej napisane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie :) Bardzo spodobał mi się sposób przekazywania wiedzy przez Wydawnictwo Ze Słownikiem. Zdecydowanie wygrało z English Matters :)

   Usuń
 5. To fajna rozwiązanie dla osób, ktore chcą uczyć się angielskiego i ćwiczyć jego zastosowanie w praktyce ��

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie