Angielski na obcasach - Gabriela Oberda

13:26

Nauka języka angielskiego nie jest prosta. Wydawnictwo Lingo znalazło jednak pewien sposób…

Okazuje się, że tradycyjne podręcznik do nauki języka angielskiego z roku na rok cieszą się mniejszą popularnością. Od pewnego czasu nawet ja studiuję wiele książek i repetytoriów, dzięki którym ćwiczę praktyczne zwroty i odświeżam zasady gramatyki. Niestety jednak tradycyjne podręczniki nie są dla mnie zbyt atrakcyjne. Rozdział Mowa zależna, albo Okresy warunkowe to nie do końca przekonujące tematy.

Wydawnictwo Lingo stanęło na przeciw oczekiwaniom osób, którym znudziły się tradycyjne podręczniki do nauki języka angielskiego. Zespół redakcyjny stworzył nietypową książkę, która ma nie tylko przygotować Was do egzaminu na poziomie B2, ale ćwiczyć praktyczne słownictwo, dedykowane “kobiecym sprawom”. Zakładam, że zapewne wydanie dla mężczyzn obejmuje wizytę w pubie czy przegląd samochodu, o tyle w kobiecych rozdziałach znajdziecie krótkie rozmowy podczas randki, zakupy w drogerii czy plotki z przyjaciółką. Lingo odpowiedziało na najbardziej podstawowe i przyziemne potrzeby wielu kobiet.

Forma Angielskiego na obcasach przypomina mi książkę wydawnictwa Longman Niemiecki w 30 dni, która przed laty była moją ulubioną skarbnicą wiedzy dotycząca języka (zwłaszcza dla samouka). Każdy z rozdziałów opatrzony jest słowem wstępu, mówiąc, czego możemy spodziewać się na następnych stronach. Każdy również opatrzony jest dialogiem, który możecie odsłuchać z płyty CD i od razu przetłumaczyć. Niestety nie mogę powiedzieć Wam jaki jest lektor, wierzę, że Wydawnictwo zadbało o najwyższy poziom, jednak ja zwyczajnie nigdy nie osłuchuję się z językiem w postaci nagrań dialogów, tutaj nie poczyniła wyjątku. Zaraz jednak po części czytanie/słuchania czekają na Was ćwiczenia. W pełni wyjaśniona gramatyka, polskie opisy - idealne dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z językiem.
Sprawdź na stronie Wydawnictwa
Książkę polecam, jeśli szukacie nietypowej formy zdobywania wiedzy. Dla mnie Angielski na obcasach stał się pewnego rodzaju inspiracją, za pomocą której przerabiam jeden rozdział każdego dnia. Nie zrażajcie się tym, że książka służy do nauki niemalże od podstaw. Odświeżenie prostych słów czy prostych czasów także bywa przydatne. Sprawdźcie koniecznie, czy książka przypadnie Wam do gustu.

You Might Also Like

5 opinii:

 1. I tu mnie zaciekawiłaś, lubię niekonwencjonalne metody nauki, bo te tradycyjne niezbyt na mnie działają, jeśli nie zapomnę to zamówię tę książkę przy następnym zamówieniu w księgarni

  OdpowiedzUsuń
 2. ooo ciekawe ;D

  Zapraszam :
  unnormall.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie sprawdzę, jak będzie mi się pracowało z książką, nowe bodźce do nauki języka, rozejrzę się za nią. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że ja tak strasznie nie lubię się uczyć języków obcych :(

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie