Jo Nesbø - Pragnienie

22:55

Wracam do Was w wielkim stylu! Po podróżach małych i dużych, grypie… czas na najnowszą książkę Grupy Wydawniczej Publicat S.A. Pragnienie.


Jo Nesbo kazał wyjątkowo długo na siebie czekać i przyznam, że nieco obawiałam się lektury. Wiedziałam, że przed nami jedna z najgłośniejszych premier tego roku, ale czy napisana w równie dobrym stylu, co poprzednie książki?

Harry Hole zaskakuje wszystkich! Nie jest już funkcjonariuszem, któremu życie ucieka przez palce, a cenionym wykładowcą – legendą w swoim fachu. Nie jest mu jednak łatwo walczyć z pokusą. Docierające wokół komunikaty o makabrycznych zbrodniach to szereg impulsów, które sprawiają, by podjął się rozwiązania ostatniej zagadki w karierze – zagadki, która pozwoli mu uspokoić sumienie i zamknąć sprawę sprzed lat.

Młoda kobieta zostaje brutalnie zamordowana we własnym mieszkaniu. Śledztwo wykazuje, że korzystała z aplikacji Tinder i po udanej randce zakończyła spotkanie we własnym domu. Okazuje się jednak, że cała zbrodnia zostaje czytelnikowi podana na talerzu. Doskonale wiemy, kim jest ofiara, znamy jej imię, nazwisko, pełną biografię. W mgnieniu oka zostaje również odnalezione narzędzie zbrodni, a kryminalna zagadka z pozoru staje się oczywista. Pytanie, czemu morderca rozszarpuje ciało i wypija krew?

Pragnienie to książka, którą pomimo objętości przeczytacie jednym tchem. Wyrafinowana, czasem brutalna, a zarazem enigmatyczna zbrodnia pochłoną Was bez reszty. Jo Nesbo z każdą nową powieścią szlifuje swój warsztat, a jego pióro zaskakuje czytelnika. Gra słów, niedokończone wątki i lawirowanie pomiędzy rozmaitymi elementami sprawiają, że kryminalna zagadka przestaje być oczywista. Nesbo w najznakomitszy sposób wodzi czytelnika za nos, zmuszając do obnażenia zbrodni. Książka w pewien sposób może być też przestrogą dla wielu osób, randkujących przez Internet. Nie sugerowałabym nikomu dosłownego odebrania przekazu, a spojrzenie na to, co Jo Nesbo zapisał pomiędzy wierszami.
Sprawdź na stronie Wydawnictwa
Gorąco polecam Wam lekturę. Jo Nesbo w każdej z powieści udowadnia, że jest niesamowitym pisarzem. Kryminalną częścią zachwycają się wszyscy miłośnicy gatunku, z kolei wiele kobiet niemalże ze łzami w oczach poddaje się emocjom, które serwuje pisarz. Każdy tom przedstawia odmienionego detektywa. Hole raz boryka się z alkoholizmem, później bierze ślub, aż staje się szczęśliwym ojcem. Połączenie realnych, prawdziwych losów bohatera z dynamiczną akcją, brutalną zbrodnią, psychopatycznym mordercą i wciągającą fabułą daje blisko pięćsetstronicowy kryminał najwyższych lotów. 

You Might Also Like

14 opinii:

 1. Odpowiedzi
  1. Oj koniecznie musisz się przekonać :D z czasem stały się moim ulubionym gatunkiem :)

   Usuń
 2. mój ON zaczytuje się w Nesbo, a mi odradza bo to dla facetów, takie męskie i o... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie słuchaj! :) Nesbo pisze jedne z lepszych kryminałów. O ile "Łowcy głów" to nie było to, o tyle najnowsze powieści są naprawdę godne uwagi.

   Usuń
 3. Uwielbiam książki tego autora i na pewno sięgnę również po tą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię enigmatyczną akcję. Skoro piszesz, że książka pomimo objętości tak wciąga, jak najbardziej czuję się zachęcona. Chciałabym po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Im więcej recenzji czytam, tym bardziej przekonuje się do Nesbo :) Chyba czas sięgnąć po pierwszy tom opowieści o Hole'u :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie! Pamiętaj, że nie musisz czytać serii w kolejności chronologicznej. Możesz zacząć nawet od "Pragnienia".

   Usuń
 6. Muszę ze wstydem przyznać, że do tej pory nie czytałam żadnej z książek Nesbo... Jednak "Pragnienie" już czeka na swoją kolej i mam nadzieję, że się nie zawiodę, a wręcz zachęcę do sięgnięcia po wszystkie poprzednie części :)
  Pozdrawiam,
  www.favouread.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. zaczęłam czytać, jest niesamowita :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie