Zaklęcie podróżne - Michał Głombiowski

20:19

Doskonale wiecie, że z niezwykłą dbałością przygotowuję dla Was nowa odsłonę bloga, w której jednym z głównych elementów będzie sekcja Travel. Aby jednak miło rozpocząć nowy rozdział, chciałabym zachęcić Was do lektury książki Zaklęcie podróżne. Kreta od kuchni

W Grecji nigdy nie byłam. Planuję, ale póki co nie jest ona głównym celem moich podróży. Kreta zawsze wydawała mi się miejscem przepełnionym po brzegi turystami, a jako że nie lubię tłumów, niespecjalnie przykładałam wagę do ofert biur podróży. Nie zwróciłam jednak nigdy uwagi na czynnik ludzki, czyli drugą stronę podróżniczych przygód. Polaków często uważa się za ludzi leniwych, kradnących. Włochów za pełnych życia smakoszy. Norwegów za konserwatywnych, chłodnych i pozbawionych uczuć ludzi, a Greków? Mieszkańcy Krety to ludzie, którzy bez trosk i zmartwień żyją w swoim rytmie. Bez sporów, nacisków, obłudy i kłamstwa. Ich życie, pomimo zgiełku i przepychu turystycznych miejscowości jest zupełnie inna, a żaden z tubylców nie ma nic wspólnego z biznesowym orężem. Książka przez chwilę przypominała mi podróże Wojciecha Cejrowskiego. Nasz przewodnik, przemierzył wyspę, by zadbać kulturę, religię, zwyczaje i obrządki jej mieszkańców. Nie raz podczas lektury samodzielnie zastanawiałam się na główną tezą postawioną przez Michała Obsta Głombiowskiego. Autor dołożył wszelkich starań, by zbadać świat Kreteńczyków. Czy życie z dala od fabryk, chemikaliów, suplementów i przede wszystkim ciągłego stresu wpływa na zdrowie, samopoczucie, a co za tym idzie długowieczność? 
Sprawdź na stronie Wydawnictwa
Książki z serii Z różą wiatrów to jedne z moich ulubionych tytułów. Wydawnictwo Dolnośląskie z wielką dbałością przykłada się realizacji swoich publikacji. Każda z książek jest ciekawa, napisana prostym językiem, podzielona na ściśle powiązane ze sobą sekcje. Jeżeli wiec szukacie dobrej literatury podróżniczej, nie licząc na nieskończoną ilość fotografii, a opisy miejsc, zdarzeń i przygód bohaterów, zachęcam was do lektury. Zaklęcie podróżne to nie tylko zwykła książka o wyspie i jej mieszkańcach. To także interesująca pigułka wiedzy, dotycząca wpływu cywilizacji na współczesnych ludzi. Chwila refleksji gwarantowana!

You Might Also Like

1 opinii:

  1. Nieczęsto sięgam po reportaże jednak lubię serię Cztery strony świata ;)
    Ta brzmi naprawdę interesująco i z pewnością kiedyś po nią sięgnę, ponieważ swego czasu zdarzyło mi się mieszkać w Grecji, a nawet odwiedzić Kretę ;)
    Pozdrawiam,
    www.favouread.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie