Ukryte życie lasu - David Haskell

14:35

Zastanawiacie się czasem, jak wygląda życie otaczającej nas fauny i flory? Jakim kluczem kierują się zwierzęta i które procesy angażują poszczególne komórki roślin? Jeżeli tak, mam dla Was interesującą książkę Davida Haskella.


Autor zabiera nas w niesamowitą podróż do maleńkiego wycinku lasu, którego tętniące życie porywa nas już od pierwszej strony. Haskell zdecydował się spędzić rok z lornetką i lupą w dłoni, aby zbadać wszystkie mechanizmy biologiczne, kierujące królestwem roślin i zwierząt w trakcie czterech pór roku, a nam, czytelnikom, przekazać zbiór najcenniejszych informacji oraz praw, które rządzą światem. Historia pszczół pokazała, że bez tych pozornie beztroskich owadów zostałyby nam zaledwie cztery lata życia, bez roślin z kolei nigdy nie odkrylibyśmy wielu antybiotyków ani leków codziennego użytku. 

Ogromnym zaskoczeniem był również przekaz książki. Haskell za wszelką cenę próbuje ban wytłumaczyć, że otaczający nas świat nie tylko zasługuje na szacunek, ale cierpi z powodu naszej ingerencji w środowisko, bez względu na to czy chodzi o zaśmiecanie parków, łamanie drzew czy zabijanie owadów. 
Kup w księgarni Pan Tomasz
Książkę gorąco polecam. Pióro autora jest niezwykle lekkie, przyjemne, często skierowane personalnie do nas w taki sposób, byśmy przeanalizowali swoje postępowanie. Otaczającą nas fauna i flora to zdumiewająca społeczność, gdzie każdy z jej elementów pełni pewną funkcję. Przekonajcie się jednak sami, która informacja będzie dla Was największym zaskoczeniem.

You Might Also Like

2 opinii:

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie