Dopasowani - John Marrs

14:43

Podczas poszukiwania miłości bywamy bardzo zdecydowani. Wiemy jakie cechy powinien mieć partner, a czego należy w nim unikać. Zero-jedynkowo oceniamy sytuację, po czym w mgnieniu oka podejmujemy decyzję Tak/Nie. Skoro jednak umiejętności lekarzy wzrastają, a nauka posunęła się tak bardzo do przodu, dlaczego nie wykorzystać tego do własnych celów?


Idealny związek z kimś odpowiednio dopasowanym daje poczucie spełnienia. Nie ma kłótni, sporów i awantur. Nikt nikogo nie zdradza, nie okłamuje, nie krzywdzi. Dzięki spełnieniu marzeń, tych dotyczących uczuć, spada przestępczość i maleją epizody związane z przemocą domową. Co jednak, gdy w DNA wszystko pasuje idealnie, ale w głowie i psychice dużo mniej jest poukładane? Co jeśli trafisz na pedofila, gwałciciela, kryminalistę. Kogoś, kto Cię niszczy i zastrasza, a wszystkie wykresy nadal udowadniają, że nie idealny partner dla Ciebie? 

Dopasowani to bardzo niekonwencjonalny thriller, opowiedziany z perspektywy pięciorga głównych bohaterów, z których jeden jest seryjnym mordercą. Każda historia jest inna, każdy poszukuje kogoś wyjątkowe, jednak każdy w pewnym stopniu zawodzi się na genetyce. Czy w takim razie warto poszukiwać kogoś, kto będzie idealnie dopasowany? Czy gonitwa za spełnieniem wygórowanych oczekiwań jest tego warta?
Sprawdź na stronie Wydawnictwa
Książkę czyta się lekko, a każdy z bohaterów ma swoje 5 minut. Poznajemy ich osobowość, charakter i oczekiwania. Wychodzimy na drogę parowania i… analizujemy losy dwojga, pozornie szczęśliwych ludzi. Aby jednak dowiedzieć się więcej, sami musicie przeczytać ten debiut na polskim rynku wydawniczym Johna Marrsa. Moim zdaniem książka jest godna uwagi i jednocześnie skłania do refleksji wszystkich tych, którzy mają chwilę zwątpienia. Sami będziecie musieli odpowiedzieć na pytanie, czy warto poszukiwać idealnie dopasowanej drugiej połowy, albo czy życie, które wiedziecie dziś sprawia Wam tyle przykrości, że powinniście je zmienić. Czekam na Wasze opinie. Trzymajcie się ciepło.

You Might Also Like

16 opinii:

 1. Bardzo fajna recenzja :) Zachęca do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi bardzo ciekawie. Dzięki za recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zastanawiałam się nad tą książką i chyba jednak się na nią skuszę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka zapowiada się bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie ma kłótni, sporów i awantur. - to taki związek istnieje? Przecież to idzie umrzeć z nudów :D
  Na książkę się raczej nie skuszę :D

  OdpowiedzUsuń
 6. o! już wiem komu ją na Mokołajka kupię:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzięki za tę recenzję. Po Twoim opisie już wiem, że będzie to idealny prezent pod choinkę dla mojej Teściowej :) A i ja zapewne przeczytam ją z ogromną przyjemnością.

  OdpowiedzUsuń
 8. Cieakwa tematyka. Mysle ze przeczytalabym z czystej ciekawosci :D Poza tym napisalana opinia jest krotka i tresciwa co cieszy moje oczka :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię thrillery, zatem chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Brzmi całkiem ciekawie, może się zdecyduję na tę książkę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawa recenzja... może się skuszę na taką książkę...
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem zachęcona twoją recenzją, poszukam jej:-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Może kiedyś się skuszę, ale póki co brak światła wystarczająco mnie dołuje 😀

  OdpowiedzUsuń
 14. Muszę zapamiętać sobie ten tytuł!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie