Bolonia: Jak dojechać z lotniska do centrum miasta?

11:04


Przygotowałam dzisiaj dla Was jedną z ciekawszych porad - Jak przedostać się z lotniska w Bolonii do centrum miasta? Wbrew pozorom nie jest to tak trudne, jak w wielu europejskich miastach. Lotnisko położone jest na uboczu, od centrum dzieli Was zaledwie 30 minut. Jak więc tanio dotrzeć do swojego hotelu? 

Przede wszystkim należy zaprzyjaźnić się z komunikacją miejską. Możecie oczywiście wybrać taksówkę lub busa, które zapewnia lotnisko, ale zdecydowanie przepłacicie, ponieważ firmy przewozowe mają wieloletnie kontrakty, w których często określona jest minimalna kwota za podróż do centrum miasta. Ceny wahają się w granicach sześciu euro za osobę. Bolnia jest jednak niewielkim miasteczkiem, jeżeli wybierzecie hotel niedaleko centrum, z pewnością wszystkie turystyczne obiekty będziecie mieli w zasięgu ręki, a co za tym idzie, zwiedzicie miasto podczas długich spacerów. 


Wróćmy jednak do transportu, jeśli dobrze wpatrzycie się na powyższą mapę, znajdziecie drogę do najbliższego przystanku komunikacji miejskiej. Aby tam dotrzeć, z głównego  wyjścia  w hali przylotów należy kierować się w stronę olbrzymiego wiaduktu, który na pewno zwrócić Waszą uwagę. Droga prowadzi przez parkingi samochodowe, a gdy minięcie główne skrzyżowanie, dotrzecie na przystanek Birra. Wsiadacie w autobus linii 91. Uwaga! Pamiętajcie, by jeszcze na lotnisku kupić bilet. W drodze na przystanek traficie jedynie na lokalne sklepiki i nie spotkacie żadnego biletomatu. Bilety można kupić u kierowcy (choć nie zawsze są dostępne), a mandat za brak ważnego dokumentu, uprawniającego do przejazdu z pewnością zaboli Waszą kieszeń. 


You Might Also Like

12 opinii:

 1. Lubię takie przydatne wskazówki - chociaż w Bolonii jeszcze nie byłam;)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja tak samo! fajnie, że jest niedaleko miasta. jak dziś pamiętam przeprawę z jednego lotniska na Florydzie "przy Miami" do Miami Beach. Jechało się i jechało!

   Usuń
 2. Zapamiętam tę cenne porady. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Pewnie nie skorzystam, ale wpis przydatny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo praktyczne info. Przyda się, jeśli wreszcie wybiorę się do Bolonii :) W niektórych miastach przejazd z lotniska do city jest naprawdę problemem, i to droższym niż bilet lotniczy ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajna rada, zwłaszcza z biletem bo często to zostawia się na ostatnią chwilę

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie porady przydadzą się na pewno niejednej osobie. A może i mi kiedyś, kto wie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Cenne wskazówki dla wybierających się do Bolonii :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Parę lat temu jechałam na to lotnisko, ale szczerze mówiąc mam chyba amnezję, bo nie pamiętam jak tam się dostałam z miasta. Ale mam wrażenie, że sporą część drogi w ramach oszczędności pokonywałam pieszo :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Cenna informacja! osobiście bardzo nie lubię lotnisk, z których wydostać się można jedynie taksówką. zawsze szukam informacji, czy jest jakaś alternatywa. Twój wpis jest bardzo przydatny :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Informacja na pewno przydatna dla tych którzy szukają dojazdu/drogi do lub na lotnisko :-) Dzięki. Karina

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie