Nowość! Kasie West - Słuchaj swojego serca

11:52

Już jest! Od kilku dni w księgarniach na terenie całej Polski możecie znaleźć najnowszą książkę Kasie West pod specjalnym patronatem odslonKulture.pl. Dlaczego warto sięgnąć po ten gorący, wakacyjny tytuł? Zapraszam!


Główną bohaterką książki jest Kate Bailey, którą poznajemy w pierwszy dzień szkoły. Dziewczyna nie lubi tłumu ludzi, przepychu, a najlepiej czuje się spędzając każdą wolną chwilę nad jeziorem. Nowy rok szkolny to jednak nowe obowiązki, czas na wprowadzenie zmian i podporządkowanie się narzuconym zasadom. Długie godziny w salach lekcyjnych, prace domowe i zajęcia dodatkowe od teraz będą jej codziennością, ale kto powiedział, że muszą być nudne? Kate ulega namowom swojej najlepszej przyjaciółki (choć z wyjątkowo sceptycznym podejściem), decyduje się pójść na kurs związany z pracą przy szkolnych podcastach.

Zapewne pomyśleliście, że nasza główna bohaterka kompletnie nie nadaje się do budowania relacji interpersonalnych i z powodu wyalienowania nie zdobędzie rzeszy słuchaczy. Nic bardziej mylnego! Kasie West stworzyła piękną historię o zmianach w życiu młodych ludzi, próbowaniu nowych rzeczy i poszukiwaniu miejsca dla siebie. Bailey dzięki silnej motywacji przyjaciółki zaskakuje swoją otwartością, a jej sarkastyczny dowcip nie ma sobie równych. Każdego dnia gromadzi coraz więcej słuchaczy, a wśród nich jest on! Super przystojny Diego Martinez. Jak ta historia potoczy się dalej? Musicie przekonać się sami podczas lektury.

Książkę możecie kupić na empik.com
Na rynku wydawniczym aż roi się od literatury młodzieżowej, jednak największym mankamentem twórców nie jest trudność w dopasowaniu słownictwa czy wykreowaniu postaci, a sztampowość zagadnień, które są poruszane w fabule książki. Wbrew pozorom młody czytelnik jest naprawdę wymagający, oczekuje rozwoju zdarzeń i możliwości wcielenia się w głównych bohaterów. Przez lata poszukuje inspiracji, wyciąga wnioski nie tylko ze swoich poczynań, ale i próbuje uczyć się dzięki doświadczeniom innych osób, choćby pochodzili z fikcyjnego świata. Trudno jednak o książki wartościowe, przekazujące mądrość, niczym baśnie Andersena i pozwalające wyciągnąć słuszne wnioski. Wierzcie mi, że z literaturą młodzieżową, którą chciałabym pokazać Wam na swoim blogu spędziłam naprawdę mnóstwo czasu, jednak wiem, że wybrałam dobrze! Kasie West nie bez powodu stała się moim faworytem i jestem naprawdę szczęśliwa, że jej książki na polskim tynku wydawniczym możecie kupić sygnowaną odslonkulture.pl. Gorąco polecam.

You Might Also Like

19 opinii:

 1. Zapowiada się ciekawa książka. Jestem ciekawa czy mojej córce przypadłaby do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym niedługo poznać twórczość autorki, więc i po tę pozycję też pewnie sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam jeszcze twórczości autorki.:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już lecę do empika żeby to kupić.
  Czekam na kolejny post :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pisałam komentarz, ale się nie załadował. Chyba. Najwyżej będą dwa :)
  Tę książkę Kasie West mam już na swojej półce. Autorka pisze powieści na podobnym poziomie choć mam wrażenie, że kilka razy mnie zawiodła, podczas gdy innym razem pozytywnie zaskoczyła. Dobrze, że ten tytuł wypadł korzystnie. Niedługo się za niego zabieram.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękna historia! Jedna z moich ulubionych :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kasie West jest jedną z niewielu autorek młodzieżówek, po które sięgam chętnie. Przypominają mi książki, które czytałam, gdy sama byłam nastolatką :)
  Po tę też chętnie sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam wrażenie, że w ostatnim czasie pisze się coraz ciekawsze książki dla młodych czytelników.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo pozytywnie o niej piszesz i mimo że to nie mój klimat, mam ochotę po książkę sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam książki pani West także na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dawno nie czytałam nic od Kasie West, więc chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Kocham jej książki, muszę ją przeczytać

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie