Krystyna Mirek - Obca w świecie singli

06:48

Krystyna Mirek niezwykle mocnym krokiem wkroczyła na polski rynek wydawniczy. Jej książki w mgnieniu oka wkradły się do serc i umysłów czytelników, niczym powieści Janusza Wiśniewskiego czy Katarzyny Grocholi, a to wszystko za sprawą możliwości wcielenia się w głównych bohaterów. Sprawdźcie koniecznie, co czeka na Was w najnowszej powieści autorki pt. Obca w świecie singli.


Jak to jest być singlem? Już nie pamiętam. Do dziś jednak w duchu uśmiecham się ciepło na myśl o wszystkich zabawnych chwilach, wakacyjnych flirtach i przelotnych miłostkach, które towarzyszyły mi latami. Los chce jednak, aby radość przeplatała się z bólem, a więc i ja wielokrotnie też musiałam pogodzić się z rozstaniem, które z powodu wzajemnego niedopasowania bywało zarazem ulgą, jak i pewnego rodzaju strachem – znowu sama! Jak sobie z tym radzić? Czy jest jeszcze ktoś, kto zdoła mnie zaakceptować i pokochać? Czy świat się  naprawdę nie skończy? Oto największa bolączka wszystkich, którzy z dnia na dzień decydują się porzucić spokojne, ustabilizowane życie i dać się ponieść nowej, nieznanej przygodzie.

Tak było w przypadku Karoliny i Jakuba. Pomyślicie - Młodzi, wszystko przed nimi! - jednak bagaż przeżyć i doświadczeń, który im towarzyszy nie ułatwia budowania nowych relacji. Karolina właściwie samotnie wychowuje dziecko, pragnie otoczyć je bliskością, ciepłem i miłością, których brakuje ojcu dziewczynki. Patryk, partner głównej bohaterki, nie spisuje się ani w roli ojca, ani przyjaciela kobiety. Co więcej, dopuszcza się zdrady, co ostatecznie rujnuje ich relację. Jakub z kolei jest zdolnym, ambitnym, młodym kucharzem, który pragnie nowych możliwości. Gdy go poznajemy, pracuje w restauracji swoich teściów, gdzie jest wykorzystywany i brakuje mu możliwości rozwoju. W życiu prywatnym z kolei walczy o prawa do opieki nad córką. Jego rozgoryczona żona za wszelką cenę stara się odgrodzić mężczyznę od dziewczynki. Czy tych dwoje może sobie wzajemnie pomóc? Jak potoczą się ich dalsze losy? Musicie przekonać się sami.

Gorąco polecam Wam najnowszą książkę Krystyny Mirek. Powieść Obca w świecie singli to niezwykle barwna, wzruszająca historia o miłości, cierpieniu i samotności, która tak naprawdę doskwiera każdemu z nas. Wierzę, że po przeczytaniu tej książki wyciągniecie wnioski, które będą miały wpływ na Wasze życie. 

Nasi bohaterowie nie są prości i banalni. Każdy z boryka się z własnymi problemami, poszukuje własnego "ja" i robi wszystko, by odmienić swój los. Fenomenalnym zabiegiem autorki jest możliwość wcielenia się w rolę głównych bohaterów, a sposób narracji i poprowadzenie fabuły, zamkniętej w trzydziestu sześciu rozdziałach sprawia, że odbiór tej historii jest niezwykle prosty.  Mam szczerą nadzieję, że dacie się namówić i sięgniecie po najnowszą książkę Krystyny Mirek. Obca w świecie singli to bardzo... kobieca literatura! Naprawdę warto.

You Might Also Like

12 opinii:

 1. Bardzo lubię twórczość tej autorki,wiec na pewno sięgnę po ten tytuł. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przepadam za takimi ksiązkami, ale moja córka owszem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię taką "kobiecą" literaturę... Nie miałam jeszcze styczności z książkami tej autorki, ale chętnie to nadrobię ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Za szybko się skończyła 😟. Czyta się cudnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie dla mnie, w ogóle nie mogę przekonać się do polskich powieści kobiecych i literatury obyczajowej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie napisana recenzja, ale po tę książkę nie sięgnę - nie znoszę takiej literatury

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja już też jak za mgłą wspominam czasy, kiedy byłam wolną singielką :)
  ale książki obyczajowe jakoś do mnie nie przemawiają :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kompletnie nie mój typ literatury. Pewnie wymęczyłaby mnie ta książka niemiłosiernie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja póki co przeczytałam tylko dwie książki Autorki, ale na pewno chce sięgnąć po kolejne! Pani Mirek pisze prostym językiem, ale tak że człowiek od razu nabiera ochoty do działania...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie