Pod szkarłatnym niebem - Mark Sullivan

21:29

O II wojnie światowej czytam naprawdę dużo. Odkrywanie kolejnych faktów nie tylko budzi szereg kontrowersji, ale jest ciekawym zastrzykiem wiedzy, która w obrębie własnych zainteresowań staje się niezwykle ważnym czynnikiem rozwoju. Tak było i w tym przypadku. Koniecznie sprawdźcie, dlaczego warto sięgnąć po najnowszą powieść wydawnictwa Edipresse Pod szkarłatnym niebem.


O najnowszej książce Marka Sullivana mówi się dużo. Niezaprzeczalnym argumentem jest jednak fakt, że cała historia została oparta na biografii Pino Lella, zapomnianego włoskiego bohatera, przez lata pełniącego funkcję szofera jednego z nazistowskich przywódców. Dzięki autentycznym zdarzeniom, ubranym w fabularną historię, mamy okazję poznać losy człowieka, który w pełni zasługuje na nasze uznanie i szacunek, a jednocześnie sięgnąć po kolejną odsłonę oblicza II wojny światowej.

Pod szkarłatnym niebem to poruszająca książka o nazistowskiej okupacji i miłości, która pozwala przerwać największe katorgi. Nasz główny bohater na pozór jest zwyczajnym nastolatkiem. Początkowo nie chce dołączyć do swoich rówieśników, stanąć ramię w ramię w obronie niepodległości swojego kraju, jednak w dniu zniszczenia jego domu, weryfikuje swoje poglądy. Najpierw przyłącza się do aliantów, przeprowadzających Żydów przez Alpy, później staje się częścią najważniejszej siatki konspiracyjnej, będąc w epicentrum zdarzeń. Jako kierowca generała, Hansa Leyersa, ma dostęp do informacji, które znane są tylko ścisłemu gronu z otoczenia Hitlera. Narażając z kolei swojej życie, decyduje się współpracować z oddziałami zbrojnymi, które mogłyby przyspieszyć zakończenie wojny. 

Fenomenalna książka Marka Sullivana to zbiór prawdziwych zdarzeń, które miały miejsce na terytorium Włoch. Lellia mając zaledwie siedemnaście lat za pośrednictwem radia krótkofalowego, przekazywał aliantom i ruchowi oporu kluczowe informacje, dotyczące wywozu Żydów do obozów koncentracyjnych, ważnych ośrodków bojowych III Rzeszy, które należy zbombardować czy planowanych akcji militarnych. Pomyślicie, że to tylko brawura młodego człowieka, jednakże to dzięki niemu, 25 kwietnia 1945 roku został pojmany jeden z najważniejszych żołnierzy niemieckich i przekazany w ręce sprawiedliwości. 

Cała historia napisana została lekkim, plastycznym językiem. Książka bez wątpienia powinna znaleźć się na półce każdego miłośnika historii, który losy II wojny światowej, chciałby poznać z innej perspektywy, niż ta, do której zostaliśmy przyzwyczajeni. Gorąco polecam! 

You Might Also Like

8 opinii:

 1. Na pewno kiedyś sięgnę po tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie są to moje klimaty, nie przepadam za historią, więc raczej nie planuję czytać tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeważnie sięgam po inny gatunek, ale ta książka mnie zaciekawiła.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie do końca lubię tematykę wojenną, jednak ta książka intryguje!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kupię przyjacielowi na imieniny. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno zwrócę na ta ksiażkę uwagę...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie