Krótka historia sztuki - Susie Hadge

07:46

Kieszonkowy przewodnik po kierunkach, dziełach, tematach i technikach według Susie Hadge. Jesteście ciekawi? Zapraszam!


Sztuka od zarania dziejów rozprawiała o wydarzeniach historycznych i politycznych, nawiązywała do religii, a także kreowała ówczesne trendy. Każdy z nurtów do dziś powiela pewne elementy i schematy, a tego fantastycznym przykładem mogą być „rubensowskie kształty”, znane każdemu. W mgnieniu oka do fantazji Rubensa dopasowana została epoka i nadana nomenklatura, wykorzystywana przez kolejne lata. Czas płynął, a wraz z nim ewoluowała sztuka, rozwijane były techniki malarstwa, sitodruku czy rzeźby i coraz to nowe dokonania obiegały świat. Od malowideł jaskiniowych, przez pastele i farby na płótnie dotarliśmy do kresu artystycznych możliwości, gdzie zgodnie z konceptualizmem, ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia, i to sztuka idei czy pojęć odgrywa pierwszoplanową rolę. Czy nie jest to fascynujące?

Nic jednak nie dzieje się bez przyczyny. Najnowsza książka Susie Hodge pozwoli Wam lepiej zrozumieć dzieje sztuki plastycznej na przełomie wieków. W Krótkiej historia sztuki możecie poznać  pięćdziesiąt wybitnych dzieł, wykonanych przez ludzkie ręce, lawirując pomiędzy współczesnością a prehistorią. Nie zabrakło klasyków i ciekawostek, które zostały z nimi związane – czy wiedzieliście, że w renesansie malarze otrzymywali status równy poetom i dworzanom? Albo że Vincent van Gogh przekazał swój obraz w formie zapłaty za pokój we francuskim Arles, a bezimienna Mona Lisa jest dziełem absolutnym?
Sprawdź na stronie Wydawnictwa
Bogato ilustrowana książka Susie Hadge to kompendium wiedzy i inspiracji o pięćdziesięciu najwybitniejszych działach w historii sztuki, które często do dziś czekają na Was w muzeach, kościołach, refektarzach czy prywatnych kolekcjach. Gorąco polecam Wam tę propozycję. Książka, choć nie należy do najtańszych, z pewnością przybliży Wam mnóstwo ciekawych informacji na temat procesu twórczego artystów, a także zmian, które kreowały sztukę na przełomie lat. Wierzę, że dzięki tej lekturze zechcecie poznać, a może i na własne oczy ujrzeć dzieła, które przetrwały. Naprawdę warto.

You Might Also Like

10 opinii:

 1. Ciekawa propozycja, może kiedyś wpadnie na moja półkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. nie jestem przekonana.
  Serdecznie pozdrawia.
  www.nacpana-ksiazkami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie do niej zajrzę. Czasami lubię sięgać po ciekawostki ze świata sztuki 😁

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja bardzo lubię takie publikacje. Z przyjemnością poznam i tą!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze warto uzupełnić swoją wiedzę na temat sztuki...

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam za soba i podzielam Twoja opinie:-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie