Obserwuję cię - Teresa Driscoll

07:20

Dzisiaj książka, wobec której nie możecie przejść obojętnie. Premierowa recenzja najnowszej powieści Teresy Driscoll. Zapraszam!


Zaginięcia się zdarzają. Zwłaszcza, gdy wokół aż roi się od niebezpieczeństw. Poszlak brak. Wskazówek brak. Jest tylko jeden, hipotetyczny świadek. Co się wydarzy?

Teresa Driscoll – dziennikarka, prezenterka wiadomości BBC i świetna pisarka, której książki zostały okrzyknięte bestsellerami na całym świecie! Wyróżniona w wielu plebiscytach, wielokrotnie nagradzana, dziś ma okazję zaprezentować się polskim czytelnikom wraz ze swoim najbardziej wyróżnionym tytułem – Obserwuję Cię – przetłumaczonym  dotąd na szesnaście języków. Czy w tych okolicznościach widzicie szansę, by ta książka nie znalazła się na Waszej półce?

Obserwuję Cię, to fascynujący thriller psychologiczny, który tuż po wydaniu stał się najchętniej czytanym tytułem w USA, Wielkiej Brytanii oraz Australii. Główną bohaterką książki jest Ella Longfield, czterdziestolatka, będąca świadkiem pewnego zdarzenia w pociągu. Mianowicie dwóch młodych mężczyzn, którzy świeżo opuścili mury więzienia, rozmawia z nastolatkami, podróżującymi do miasta. Pomimo niepokoju i strachu o los dziewcząt, postanawia założyć ręce i nie mieszać się w ich sprawy. Co bowiem robić, w tak niecodziennej sytuacji? Reagować? Obserwować? Czekać na bieg zdarzeń? A może zejść z drogi i zignorować całe zajście? Ella decyduje się opuścić przedział. 

Przyznam, że lektura zmusiła mnie do refleksji. Podobnie, jak główna bohaterka rozpoczęłam analizę zdarzeń i próbowałam odpowiedzieć na jedno, najważniejsze pytanie przed samą sobą – co zrobiłabym na miejscu Elli? Czy byłabym w stanie podjąć interwencję? Czy postąpiłabym inaczej? Jak myślicie?

Książka wydawnictwa SQN
Obserwuję Cię, to w dużej mierze nie tylko fabularna historia, trzymająca w napięciu do ostatniej strony, ale i głęboki rachunek sumienia głównej bohaterki. Przemyślenia, wnioski, analiza. Każdy z nas jednak był i będzie świadkiem rozmaitych, nieprzyjemnych sytuacji. Obserwujemy kłótnie, spory czy naganne zachowanie nastolatków, na które nie reagujemy. Jeśli jednak nam, współczesnym ludziom trudno ustąpić miejsca w tramwaju osobom starszym, pomóc niewidomym lub zwrócić uwagę komuś, kto krzywdzi drugiego człowieka, nie możemy oceniać Elli. Skoro brakuje nam empatii i zaangażowania, nie mamy prawa do krytyki, bowiem nie wiemy, jak postąpilibyśmy na jej miejscu. Wyrzuty sumienia zmobilizowały jednak główną bohaterkę książki do złożenia zeznań, stała się świadkiem w sprawie, która prawdopodobnie jest dla kogoś mało wygoda. Jak zakończy się ta historia? Musicie przekonać się sami.

Obserwuję Cię to intrygujący, wciągający tytuł, który z pewnością wielu z Was przypadnie do gustu. Jeśli lubicie klimat dreszczowców, okraszony nutką manipulacji i psychologii, pozwólcie Teresie Driscoll wodzić się za nos i za każdym razem na nowo odkrywać tajemnice i zagadki tej historii. Naprawdę warto! Gorąco polecam. Premiera już dziś!

You Might Also Like

13 opinii:

 1. Widzę w blogosferze same pozytywne oceny tej książki ;). Wydaje się interesująca, więc chętnie i ja ją przeczytam...

  OdpowiedzUsuń
 2. Zainteresowała mnie ta książka :) Zapisze na mojej długiej już liście do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Thriller psychologiczny, to jeden z moich ulubionych gatunków książkowych, a ten tytuł bardzo mnie ciekawi. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię jak przeczytanie książki rodzi nasze przemyślenia i pobudza "wewnętrzną rozmowę"....

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi bardzo intrygująco! Chyba po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. No to zaciekawiłaś mnie tą książką!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja jakoś ostatnio trzymam się z daleka od thrillerów psychologicznych, zwłaszcza tych z pierwszych miejsc list przebojów.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wstyd się przyznać ale nie czytałam żadnej książki tej autorki. Twój wpis bardzo mi się spodobał i dlatego zamierzam trochę poczytać. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Zapewne nie sięgnę po omawianą pozycję. Nie moje klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jako nałogowa czytelniczka kryminałów i thrillerów, musiałam sięgnąć po "Obserwuję cię". Książka wyróżnia się na tle innych kryminałów. Podobno autorka była dziennikarką BBC i widać jej doświadczenie na każdym kroku. Powieść jest zaplanowana, przemyślana i genialnie poprowadzona. Zakończenia nie domyśli się nawet najbardziej przenikliwy czytelnik. Polecam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo fajnie, że wspominasz o dylemacie głównej bohaterki i zaznaczasz, że nie warto oceniać. Sama nie wiem jakbym się zachowała w podobnej sytuacji. Obserwuje Cie bardzo dobrze się czyta, finał zaskakujący, czego chcieć więcej? polecam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie