Stephen King - Bastion

21:19

Stephen King to autor, którego z pewnością nikomu nie muszę przedstawiać. Twórca najwybitniejszych thrillerów i horrorów, którego sukces obiegł cały świat, a jego książki sprzedały się w nakładzie ponad 350 milionów egzemplarzy. Dziś mam dla Was reedycję magnum opis, czyli  jednej z najważniejszych książek w dorobku autora - Bastion.


Powieść jest mieszanką rozmaitych gatunków literackich, łączącą w sobie horror, fantastykę i science fiction. Na rynku pojawiła się po raz pierwszy w 1978 roku, a w 1994 została zekranizowana. O czym w takim razie rozprawia fabuła książki? Otóż Kapitan Trips, supernowoczesna broń biologiczna niesie zagładę dla ludzkości. Pozornie niegroźne, rozprzestrzeniające się przeziębienie, będące pierwszym objawem zakażenia, w mgnieniu oka doprowadza do śmierci niemalże całej ludzkości. Co jednak z tymi, którzy w dramatycznej, postapokaliptycznej scenerii ocalili swoje życie? Jak potoczą się ich losy, kiedy muszą stawić czoło nowemu wyzwaniu? 

Fabuła książki przede wszystkim rozprawia o walce dobra ze złem, ukazując tragiczne w skutkach brzemię rozprzestrzeniającej się zarazy. Stephen King zadbał o całą paletę emocji, która będzie targała Wami podczas lektury. Pomyślcie o tym, że musicie zmierzyć się nie tylko z chorobą, ale całym, postapokaliptycznym scenariuszem. Wokół umierają ludzie, niszczeje świat, a wszystko wieńczy wyczuwalny w powietrzu fetor rozkładających się ciał. Przyznam, że nigdy dotąd książka nie wzbudziła we mnie tylu skrajnych emocji. Lawirując pomiędzy życiem a śmiercią, zagłębiając się w odwieczną walkę dobra ze złem próbowałam odszukać drugie dno tej książki, a zarazem wyobrazić sobie, na ile scenariusz Kinga mógłby się spełnić i jak niewiele trzeba, by wywołać katastrofę na naszym świecie. 
Sprawdź na stronie Wydawnictwa
Książkę gorąco polecam. Bastion to jedna z tych powieści, które sposób opisać w zaledwie kilku słowach. Fabuła jest niezwykle zmienna, bohaterowie nakreślenie wyrazistą kreską, a kunszt autora objawia się na każdym kroku. Wierzcie mi lub nie, że trup sieje się gęsto, a enigmatyczna aura grozy będzie Wam towarzyszyła do ostatniej strony. Bastion to bez dwóch zdań najlepszy literacki powrót ostatnich lat. Gorąco polecam.

You Might Also Like

8 opinii:

 1. Tyle zachwytów pada pod adresem książek tego autora, a mnie nadal do nich nie ciągnie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś czytałam bardzo dużo jego książek, ale od dawna nic mi w ręce nie wpadło. Zapisze na moją listę do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. OOo coś post-apokaliptycznego! Podoba mi się!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jako późna nastolatka bardzo lubiłam twórczość pana Kinga, ale teraz mnie jakoś nie ciągnie do jego książek ;).

  OdpowiedzUsuń
 5. O Bastionie nie słyszałam. Czas się więc z nim zmierzyć:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja czytam Kinga tylko w oryginale. Tłumaczenia nie oddają jego talentu. A uwielbiam gościa. Aktualnie skończyłam "Desperation" i zaczęłam "Duma Key".
  Literówka Ci się we wstępie zrobiła. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie spodziewałam się niczego innego po Kingu jak powrotu w wielkim stylu:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Szczerze mówiąc nie czytałem nigdy Kinga. Widziałem kilka ekranizacji jego dzieł, ale nigdy samych książek. Nie ciągnie mnie do nich.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie