Lawrence Krauss - Największa przygoda ludzkości

18:45

Mijają lata, rozwijamy technologie, prowadzimy badania, odkrywamy nowe i nieznane, ale i szukamy prawdy oraz faktów w tym, co miało miejsce tysiące, a nawet miliony lat temu. 


Odkrywanie zagadek wszechświata to odwieczne wyzwanie ludzkości. Słyszymy wokół rozmaite hasła, m.in. dziura ozonowa, globalne ocieplenie, zmiana klimatu, jednak nikt nie podejmuje dyskusji, by wyjaśnić ludziom znaczenie i konsekwencje, które niosą za sobą każdego dnia. Najnowsza książka autorstwa Lawrence M. Krauss nie jest lekturą dla każdego. Wymaga od czytelnika skupienia i chęci analizowania przeczytanych informacji z tym, co go otacza. Nie należy też do książek najprostszych w odbiorze, bo choć etapami tłumaczy prawa fizyki i zjawiska, opiera się na nauce oraz badaniach. Jak pewnie wiecie z wykształcenia jestem chemikiem, nie przeraża więc mnie zaawansowana fizyka ani matematyka, ale długo przekonywałam się, by rozpocząć lekturę. 

Książka na swój sposób jest fascynująca, bo to właśnie nauka i otaczający nas świat są tworami imponującymi, dotąd nieodkrytymi. Wierzę, że gdy sięgniecie po tę książkę Wasza ciekawość będzie chciała zostać zaspokojona i w mgnieniu oka przeczytacie ją do końca. Należy jednak pamiętać, że całość nosi naukowy wymiar. To za sprawą praw fizyki i rozwoju teorii kosmicznych mamy możemy odpowiedzieć na nurtujące nas pytanie - dlaczego istniejemy? Czy jesteśmy tylko trybikiem na drodze ewolucji wszechświata?
Sprawdź na stronie Wydawnictwa
Największa przygoda ludzkości, czyli odkrywanie zagadki wszechświata to książka trudna. Przede wszystkim przed lekturą należy się do niej pozytywnie nastawić i chcieć ją zrozumieć. Eksperymenty, badania, odkrycia, nauka, filozofia i człowiek, czyli wszystko to, czym można opisać nowość od Lawrence’a Kraussa. 

You Might Also Like

12 opinii:

 1. Lubię wymagające książki - bywają dni że człowiek ma na nie ochotę, ale czy ta ksiązka przypadła by mi do gustu? Nie wiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem, czy odnalazła bym się w tej książce. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo interesująca książka ale w tej chwili mam sporo książek do czytania ;) Może kiedyś.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie niekoniecznie, teraz tym bardziej, kiedy mam wiele książkowych zaległości. Ale dla mojego kuzyna w sam raz.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe czy by mi się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 6. Z chemią i matematyką nie miałam problemów, ale fizyka to dla mnie do dziś czarna magia. Podejrzewam zatem, że mogłabym polec w "starciu" z tą lekturą.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. super blog ! muszę wpadać częściej , ja dopiero zaczynam jeśli masz ochote to wpadnij będzie mi bardzo miło:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta książka faktycznie wymaga nieco skupienia, ale całość podano w tak fascynującej formie, że chce się z największą przyjemnością przewracać kolejne strony. Polecamy dla wszystkich głodnych wiedzy! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzmi świetnie, muszę się za nią rozejrzeć...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie