Skalne Miasto w Czechach - akcje turystyczne

14:44

Kochacie podróże, ale nie chcecie spędzać zbyt długo czasu w samochodzie? W Polsce oraz tuż przy granicach kraju czeka na Was mnóstwo wspaniałych miejsc. Dziś mamy dla Was kolejną propozycję, czyli czeskie skalne miasta: Teplické skaly i Adršpach. 


Należy pamiętać, że oba te obiekty to wielohektarowe skupiska skalne mieszczące się kilkadziesiąt kilometrów od granicy Polski na terenie Republiki Czech. Zatwierdzenie jest możliwe po wcześniejszym zakupie biletu. Bilet wejścia upoważniania do zwiedzenia całego kompleksu, jednak ceny uzależnione są od miejsca rozpoczęcia zwiedzania. Teplické skały kosztują 100 Kč za bilet normalny i 50 Kč z bilet ulgowy. Parking jest dodatkowo płatny. Wejście do Adršpach to z kolei 120 Kč za bilet normalny i 70 Kč za bilet ulgowy. Pamiętajcie, że cennik zmienia się również w zależności od sezonu.


Nie ukrywam, że dla mnie to Adršpach okazał się niesamowitą przygodą i zrobił największe wrażenie. Olbrzymie formacje skalne i możliwość rozpoznawania obiektów to niesamowita przygoda. W trakcie spaceru będziecie mogli wspiąć się na specjalnie przygotowany taras widokowy, z którego rozpościera się leśna, sudecka panorama.Spacerując wśród skał będziecie mogli wejść do jaskiń, skryć się wśród olbrzymim głazów, a także na własne oczy zobaczyć proces erozji skalnej. Miłośnicy wspinaczki również nie będą zawiedzeni. Istnieje możliwość wspinania się z asekuracją tradycyjną według reguł piaskowcowych. Teplické skały przyciągają największą ilość turystów. Tuż za wejściem będziecie mogli podziwiać górskie jezioro otoczone piaskowcem, a tuż za nim możecie wybrać szlak, którym chcecie podążać. Dodatkową atrakcją w tej części kompleksu jest możliwość przepłynięcia specjalnie przygotowaną łodzią. Atrakcja jest dodatkowo płatna.Za serce ujęła nas malownicza ścieżka łącząca oba skupiska skalne. Wracając tą drogą czuliśmy naprawdę bliski kontakt z naturą - drewniana okładka odgradzała nas od podłoża pełnego mchu, a w spacerze towarzyszyły nam ptaki oraz jeden maleńki wąż. Zresztą zdjęcia mówią same za siebie.Przepiękne góry ujęły nas za serce. Wybierając się tam koniecznie zabierzcie ze sobą wygodne obuwie oraz wodę. W kompleksie nie ma schronisk, ale bywają ławki, na których można chwilę odpocząć. Zwiedzenie całego skalnego miasta, czyli Adršpašskoteplickich skál to wielogodzinna wędrówka o zróżnicowanym stopniu trudności. Całość jest jednak niezwykle imponująca. Z pewnością oczaruje Was fauna i flora, ale na szczególną uwagę zasługują z pewnością wąwozy, skalne labirynty, szczyty o najbardziej fantazyjnych kształtach oraz ruiny zamków. You Might Also Like

16 opinii:

 1. Pięknie tam. :)
  Bardzo mi się podoba ostatnie zdjęcie. Jak okładka książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W Adršpach byłam dwa razy. Pierwszej wizyty nie wspominam dobrze, bo lało tak strasznie, że moje myśli kierowałam w stronę samochodu i domu. Półtora roku temu byłam tam z córką i wnukami. Piękna pogoda, cudne widoki:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękne miejsce! Nie trzeba wcale bardzo podróżować :)
  dreamerworldfototravel.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze nigdy nie odwiedziłam Czech, ale chyba się skuszę na Skalne Miasto, bo wygląda pięknie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Byłam w Skalnym Mieście na wycieczce szkolnej, czyli jakieś... 15 lat temu! To piękne miejsce, musiałabym teraz wyciągnąć tam mojego męża :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak fajnie tak pozwiedzać i zobaczyć te piękne miejsca :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawe i widowiskowe miejsce! W Czechach jeszcze nigdy nie byłam, ale jeśli niespodziewanie najdzie mnie na wycieczkę, będę pamiętać o Skalnym Mieście :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przypomniała mi się wycieczka w Góry Stołowe - wyglądają prawie identycznie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. To miejsce poleciła mi koleżanka. Widoki są piękne. Chętnie się tam wybiorę! <3

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajnie, że mi o tym miejscu przypomniałaś. Juz wiem, gdzie pojadę na wolny weekend :)

  OdpowiedzUsuń
 11. dla nas znacznie atrakcyjniejsze niż dużo u nas popularniejsze Błędne Skały ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie