Małgorzata Rogala - Punkt widzenia

21:43

Kryminalnej o tym, z czym zderzamy się każdego dnia. Wszyscy.Małgorzata Rogala utrzymuje tempo i zaskakuje czytelnika mocniej z każdym kolejnym tomem swoich powieści. Cykl książek o Agacie Górskiej i Sławku Tomczyku jest przeze mnie czytany wyrywkowo, ale jeszcze nigdy lektura mnie nie zawiodła. Autorka lubuje się w seriach kryminalnych pozbawionych rozlewu krwi i makabrycznych zbrodni. Opowiada historie z przejęciem i gmatwa losy bohaterów tak, że porusza, wzrusza i przeraża za jednym razem. W najnowszej książce głównym spoidłem całej układanki jest gwałt i morderstwo z zimną krwią - temat niezwykle trudny i bolesny - a wtóruje mu ludzki dramat i przepełnione nienawiścią komentarze publikowane w sieci.

O czym więc rozprawia fabuła książki? Otóż śledztwo, które przyjdzie tam rozwiązać z duetem Górska-Tomczyk dotyczy gwałtu, dokonanego na córce sędziego orzekającego. W mgnieniu oka sprawa zostaje zaklasyfikowana jako priorytet, a śledczy rozpoczynają postępowanie. Historia nabiera rozmachu już od pierwszych stron, a całość zamyka się w niezwykle spójnej, precyzyjnie poprowadzonej fabule, w której króluje hejt i siła internetu.

Tematyka poruszona przez autorkę stała nie niezwykle aktualna. W dosadny sposób pokazuje jak masa wpływa na decyzje podejmowane przez ludzi i jakie emocje w nich wywołuje. Punkt widzenia to książka warta szczególnej uwagi. Obok 

Nowość, którą serwuje czytelnikom Małgorzata Rogala to również historia o ludzkich emocjach i uczuciach. Z jednej strony seria zdarzeń wywiera piętno na ciele, z drugiej niesamowicie kaleczy duszę człowieka. Sędzia otrzymuje bowiem film, na którym jego córka zostaje brutalnie zgwałcona i zamordowana. Czy może być coś gorszego dla ojca? Ale czy jednocześnie sprawa rodziny urzędnika państwowego może być ważniejsza od problemów zwykłych ludzi? Czy przyzwolenie na priorytet i jednocześnie wymuszoną jakość śledztwa można (lub należy) traktować sprawiedliwie? Oto jedna z wielu refleksji, z którymi przyszło mi się zmierzyć. 

Historia rozprawia jednak i o tym, że karma zawsze wraca. Wyrządzone komuś zło może przybrać zdwojoną siłę i zemścić się w najmniej spodziewanym momencie. Tę metaforę z pewnością zrozumiecie, czytając najnowszą książkę Małgorzaty Rogali. 

Sprawdź na stronie Wydawnictwa
Moim zdaniem warto sięgnąć po najnowszy tytuł autorki Punkt widzenia. Książka jest ciekawym, lekkim kryminałem, który wciąga już od pierwszych stron. Fabuła tak naprawdę porusza wiele obszarów i tylko umiejętność czytania między wierszami pozwoli Wam wyciągnąć wiele mało oczywistych wniosków. Wierzę, że książka przypadnie Wam do gustu, choć nie ukrywam, że dla mnie nie należała ona do łatwych propozycji. Jak już wspomniałam, fabuła była pozbawiona krwawych morderstw i brutalnych zbrodni, ale nam, kobietom niełatwo jest mierzyć się z gwałtem i wszelkimi przestępstwami na tle seksualnym. Zwłaszcza, gdy to wymiar sprawiedliwości okazuje się organem najmocniej piętnującym skrzywdzoną osobę. Polecam jednak, abyście sięgnęli po tę książkę i wyrobili sobie opinię na jej temat. Miłej lektury :)

You Might Also Like

9 opinii:

 1. Twórczość autorki jeszcze przede mną. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety nie znam twórczości tej pani, ale jeśli będę chciała sięgnąć po kryminał, to czemu nie? ;) pozdrawiam, Eli https://czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam twórczości tej autorki :) Ale książka zapowiada się ciekawie!
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydaje się warta do przeczytania. Lubie, jak coś wciąga od pierwszych stron! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety nie przepadam za kryminałami...

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam twórczości tej autorki ale okładkę tej już gdzieś widziałam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z tą polską autorką nie miałam jeszcze do czynienia - kiedyś zapewne przyjdzie pora i na tą książkę...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajna, kusząca opinia. Super, że autorka rozwija się z każdą ksiązką, często niestety jest na odwrót

  OdpowiedzUsuń
 9. "Punkt widzenia" to przykład świetnie dopracowanego kryminału, w którym to skomplikowana intryga i atmosfera grają pierwsze skrzypce. Zdecydowanie polecamy!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie