Książki biograficzne nadal w modzie!

11:40

W przeciągu ostatnich lat byliśmy świadkami specyficznego odrodzenia literatury. Książki nigdy nie straciły oczywiście rzeszy swoich wiernych fanów, ale ostatnimi czasy zyskały jeszcze większą popularność wśród najtrudniejszej grupy docelowej, czyli młodszej części społeczeństwa.


Literatura dla każdego
Książki biograficzne swój ogromny sukces zawdzięczają przede wszystkim różnorodności. Każdy ma swoich idoli i tematy, które nas interesują. Biografie zapewniają dostęp do każdej tematyki. Możemy przeczytać o biznesowej potędze Steve'a Jobsa, Oprah'y lub Billa Gatesa czy Jeffa Bezosa. Dowiedzieć się jak wyglądały szczegóły pierwszego lądowania na księżycu i jaki wpływ na powodzenie misji miał Neil Armstrong. Sprawdzić oczami Michelle Obama, czy życie jako pierwsza dama to duże wyzwanie, a także co je na śniadanie, jeden z najsilniejszych ludzi na świecie, Mariusz Pudzianowski.

Drzwi za kulisy
Biografie to także sposób na odkrycie ciekawych i nieznanych szczegółów ze świata mody, filmów, sportu czy polityki. Możemy więc zerknąć za kurtynę życia wielu sławnych osobistości. Książki biograficzne to także ogromna kopalnia wiedzy i motywacji. Obecny asortyment pozwala znaleźć wiele pozycji dotyczących naszej pracy czy pomysłów na biznes. Niektórzy autorzy swoich biografii tytułują je nawet jako poradniki. Opowiadając o swoim życiu, tłumaczą jak unikać błędów i jak podejmować dobre decyzję w trudnych sytuacjach. Biografie to także możliwość poszerzenia wiedzy o świecie i historii. Życiorysy globtroterów, czy żołnierzy, modelek i fotografów, obfitują najczęściej w opisy innych kultur i miejsc. Książki biograficzne są również okazją do spojrzenia na świat z innej perspektywy. Dlatego tak dużo możemy się z nich dowiedzieć.

Gdzie znaleźć dobre książki biograficzne
Księgarnie obfitują w książki biograficzne różnego rodzaju. Może się jednak okazać, że nie znajdziemy tam interesującego nas tytułu. Jeśli tematy i osobistości, o których chcesz poczytać nie należą obecnie do popularnego piedestału sław fitnessu i piłki nożnej, dobrych biografii warto poszukać gdzie indziej. Odpowiednim rozwiązaniem będzie internet, a przede wszystkim księgarnie online. Książki biograficzne znajdziesz pod adresem https://www.poczytaj.pl/k/ksiazki-biografie-i-wspomnienia. Ten portal to bardzo dobre źródło, nie tylko zapisków naszych idoli. Jeśli uda się wygospodarować trochę wolnego czasu, warto sięgnąć po książkę, właśnie biograficzną, każda z nich poszerza horyzonty i uczy czegoś nowego, o otaczającym nas świecie i ludziach.

You Might Also Like

13 opinii:

 1. Osobiście nie sięgam zbyt często po ten rodzaj książek. Jakoś za nimi nie przepadam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytam przede wszystkim biografie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie sięgam po biografie, zwłaszcza te opowiadające o ciekawych kobietach. Z kolei te współczesne "celebryckie" omijam za to szerokim łukiem :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak! To jedne z lepszych książek :) kupować jednak można w różnych miejscach, warto porównywać ceny.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dawniej częściej sięgałam po tego typu książki - teraz jakoś mnie do nich nie ciągnie, choć niektóre biografie potrafią być naprawdę ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książki biograficzne odkrywają przed nami dloge do sukcesu, opowiadają o normalnych ludziach którzy coś osiągnęli i dlatego są takie cenne :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie przepadam akurat za biografiami :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Pasjami lubię biografie. Ostatnio dopadłam starą jak świat biografię Wyspiańskiego "Z rodu tytanów" i byłam zachwycona. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Osobiście nie przepadam za biografiami, chyba że dotyczą moich wielkich idoli. Dotychczas przeczytałam w życiu może ze 3-4.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ksiazki po które sięgam najchętniej, ale kupuje w innych miejscach.

  OdpowiedzUsuń
 11. Rzadko czytam biografie, musi to być biografia kogoś, kto naprawdę mnie fascynuje a takich ludzi moge policzyć na palcach jednej ręki. Jestem zbyt zajęta swoim życiem, żeby poświęcać tyle czasu na śledzenie cudzego :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja tam bardzo lubię biografie - zwłaszcza kobiet:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie umiem przekonać się do biografii. Jest to jeden z tych gatunków do których sięgam bardzo rzadko. Ale ostatnimi czasy zafascynowała mnie osoba Fryderka II. Wypożyczyłam jego biografię, może w końcu się przekonam...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie