Giełda Milionerów - kryminał, który Cię zaskoczy

22:09


Często z ogromnymi oporami podchodzę do nieznanych mi polskich autorów. Ogromnym entuzjazmem jednak sięgam po książki, których fabuła rozgrywa się na terenie naszego kraju, a szczególnie w miejscach bliskich mojemu sercu.

Giełda Milionerów to fenomenalna opowieść kryminalna osadzona w zimowej stolicy Polski. Nie trudno więc się domyślić, że jej fabuła musi wciągać, a spoglądający z oddali Giewont zachwyci niejednego. Niestety jednak nie mogę czarować Was zbyt długo, opowiadając o pięknie i magii tego miejsca. Mariusz Koperski faktycznie rozegrał fabułę swojej powieści w Zakopanem, ale pozbawił ją  wszelkich kolorów. W miasteczku bowiem dochodzi do zbrodni. Nikt nie ma czystej karty, nikt też nie zostaje pominięty podczas szukania winnych. Podczas lektury dojrzycie prawdziwe przywary górali, które obce są Wam podczas wakacyjnego pobytu w ich ośrodkach, ale i pójdziecie w zakamarki miasta, gdzie tylko diabeł mówi dobranoc. O czym więc jest ta książka?

W Zakopanem dochodzi do makabrycznej zbrodni - ginie cieszący się sympatią mieszkańców Jan Lewcun. Śledztwo przejmuje odchodzący w stan spoczynku komendant Sławomir Derebas, nadinspektor Hermann oraz komisarz Karpiel. Czy to trio zdoła rozwiązać zagadkę udokumentowanej na filmie egzekucji? Musicie przekonać się sami.

Wydawnictwo Muza
Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Fabuła wciąga i intryguje, wbrew pozorom naprawdę wyróżnia się na tle konkurencji. Moim zdaniem zasługuje na Wasze uznanie i wierzę, że sami zdecydujecie się przekonać czy to tytuł dla Was. 

You Might Also Like

14 opinii:

 1. To raczej, coś dla mojego narzeczonego. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam góry, ale do Zakopanego jakoś mnie nie ciągnie :) Ale jak mówisz, że ma mnie ten kryminał zaskoczyć i być ach i och to sprawdzę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś dla mnie. Tez kocham Zakopane :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi książka bardzo bardzo się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Must have. Wyczuwam świeżość i Zbrodnię. Ciekawe co ukrywają górale ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kryminałów nigdy dość. Wchodzę w to :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oto kolejna intrygująca zagadka, na którą nabrałam ochoty ;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakoś ciągle nie jestem przekonana do kryminałów, ale Chmielewską mi ostatnio koleżanka wcisnęła i mi się podobała. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam kryminały polskich autorów! na pewno przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 10. To jest to! :) choć polskich autorów podobnie jak ty się obawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Giełda Milionerów" to kolejny dowód na to, że polskie kryminały mają się naprawdę dobrze, a świetne tytuły wcale nie muszą przypływać do nas ze Skandynawii. Ten dociera prosto spod tatrzańskich stoków, ale próżno szukać w tej książce wakacyjnego klimatu. Powieść wciąga, mrozi krew w żyłach i czyta się ją doskonale, więc polecamy wraz z Tobą!

  OdpowiedzUsuń
 12. dobre książki trzeba promować. zwłaszcza polskich autorów. no i szczególnie z powodu niskiego poziomu czytelnictwa. dzięki za polecenie

  OdpowiedzUsuń
 13. Skoro jest aż taka dobra to będę ją miała na uwadze:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie