Pierwsza konfrontacja z Alkiem Rogozińskim. Czy chwytliwy tytuł to przepis na sukces?

21:36


Dużo czasu zajęło mi napisanie recenzji książki Śmierć w blasku fleszy, a głównym tego powodem był kierunek, który obrał autor. Pierwszy raz w swojej wieloletniej karierze blogera i recenzenta miałam okazję zmierzyć się z nowym gatunkiem, jakim jest komedia kryminalna. Teraz Wam powiem, czy było warto. 

W tym przypadku debiutuję jako czytelnik. Pierwszy raz miałam przyjemność czytać i recenzować książkę napisaną przez - Alka Rogozińskiego. Autor z wykształcenia jest filologiem, z zawodu dziennikarzem, a z zamiłowania tworzy kryminały wysokich lotów, które należy traktować z niemałym przymrużeniem oka. Na swoim koncie ma już dziesięć książek, a najnowszej z nich pt. Śmierć w blasku fleszy opowiem Wam dzisiaj. 

Akcja powieści Alka Rogozińskiego toczy się na jednym z najważniejszych wydarzeń modowych w Polsce. Właściciele agencji eventowej Mariusz i Dominika organizują najgłośniejszy pokaz mody najznakomitszych projektantów w towarzystwie gwiazd, celebrytów, mediów i zaproszonych gości, którzy bez chwili zawahania wydaliby tysiące złotych na stroje i dodatki prezentowanych twórców. Wszystko byłoby jednak pięknie, gdyby nie przykry epizod, idealnie wkomponowany w stworzoną przez autora scenerię, ginie młoda kobieta. Chaos miesza się z żalem. Strach splata z zawiścią. Nic już nie będzie takie, jak było.

Polecam Wam najnowszą książkę Alka Rogozińskiego Śmierć w blasku fleszy. Tytuł jest bardzo przystępny, a jednocześnie lekki i prosty w odbiorze. Ogromnym atutem książki jest odpowiadanie na bieżącą sytuację w kraju. Dowcipne uszczypliwości, ironiczne komentarze i wścibskie zachowania dodają tej powieści kolorów, a choć w tle dochodzi do zbrodni, my, jako czytelnicy, nadal pozostajemy w fenomenalnym nastroju. Sprawdźcie sami, czy tytuł spełni Wasze oczekiwania. W mojej opinii zasługuje na mocne 6/10. 

You Might Also Like

6 opinii:

 1. To mi się podoba! Kryminał z przymrużeniem oka i szczyptą ironii ;))

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam straszną ochotę zapoznać się z twórczością Pana Rogozińskiego, tylko jakoś w żadnej bibliotece nie mogę na niego trafić, a jak idę do księgarni to zawsze znajduje się coś, co chcę bardziej :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Komedia kryminalna to coś, z czym do tej pory również nie miałam styczności, tak samo jak z twórczością pana Rogozińskiego ;). Jednakże Twoja recenzja i opis tej książki bardzo mnie zachęcają do zapoznania się z nią...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nadal jeszcze nie poznałam twórczości tego autora. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie przekonuje mnie ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja bym chętnie się zaczytala w tej książce :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie