"Cenny Motyw" czyli najnowsza książka Małgorzaty Rogali już w sprzedaży!

17:54


Zanim zabrałam się za lekturę miałam chwilę refleksji. Pomyślałam, że autorka tym razem kazała na siebie bardzo długo czekać, a przecież jeszcze w styczniu recenzowałam książkę z serii Agata Górska i Sławek Tomczyk. Naprawdę nie mogłam się doczekać.

Główną bohaterką serii, o której tym razem chcę Wam opowiedzieć jest Celina Stefańska, młoda pani detektyw, która nigdy nie spoczywa na laurach i najrzetelniej jak potrafi przykłada się do każdego śledztwa. Od lat próbuje rozwiązać historię zagadkowej śmierci swoich rodziców, którą prokuratura uznała za wypadek, a ona dąży do udowodnienia, że było to morderstwo. Nie czytałam jednak poprzedniej części, trudno mi powiedzieć Wam, jak bardzo ta część zakorzenia się w losach bohaterki jednak sam motyw jest bardzo interesujący, zwłaszcza, że staje się elementem spajającym serię. Bohaterce jednak nie brakuje pracy. Tym razem przychodzi jej zmierzyć się z kryminalną zagadką, która rozgrywa się w sąsiedztwie. 

Cenny motyw, czyli drogocenny pierścionek przekazywany z pokolenia na pokolenie trafia w ręce… kochanki. Kobieta natomiast po kilku dniach zostaje zamordowana. Jak sądzicie? Co jest motywem zbrodni? Zazdrość? Złość? Zawiść? Niefortunny zbieg zdarzeń w trakcie kradzieży? A może czysty przypadek? 

Ogromnym atutem książki jest ukazanie w miarę rozwoju akcji czeskiej Pragi (najpiękniejsze zabytki Pragi). Miasta, które kocham całym sercem! I choć wolę jego jaśniejszą stronę, ucieszyłam się niczym dziecko. Fabuła powieści ma jednak inny cel. Nie jest krajoznawczą wycieczką, która ma cieszyć oko i koić rozbudzone zmysły. Celina wyrusza w podróż ciemnymi alejami, które wiodą do lombardów, antykwariuszy i biznesmenów, którzy nie przebierają w środkach. 
Sprawdź na stronie Wydawnictwa
Uwielbiam książki Małgorzaty Rogali. Na przełomie lat widzę, jak doskonali swój warsztat i na nowo mnie zaskakuje za każdym razem. Fabuła za każdym razem mnie zaskakuje, a jej umiejętność splatania ze sobą poszczególnych wątków sprawia, że powieść czyta się jednym tchem. Polecam każdemu. Idealny tytuł na wakacje! :)

You Might Also Like

16 opinii:

 1. Jak idealny na wakacje to w wolnej chwili na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Praga jako miejsce akcji- już mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak to jest, jak się na coś czeka, to każdy dzień wydaje się trwać tak długo jak miesiąc. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. twórczość tej autorki jeszcze przede mną, ale być może ta książka to zmieni. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubie kryminalne książki, z dobrym klimatem - ta się taka wydaje, więc na pewno się na nią skuszę. Dodatkowo bardzo intryguje mnie ta okładka.. taka tajemnicza, ale w żywych kolorach :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem bardzo na tak. Nie wiedziałam, że autorka wydała nową książkę ;D dzięki, kupię, jak będę w Empiku :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolejny kryminał? Pisze z prędkością Mroza ;P

  OdpowiedzUsuń
 8. Kolejne przygody Celiny? Poprzednią książkę lekko i przyjemnie mi się czytało, więc może i na tą się skuszę ;))

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeszcze nie znam żadnej książki tej autorki, chyba muszę w końcu to nadrobić, bo lubię od czasu do czasu sięgnąć po ciekawy kryminał ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo lubię Rogalę, choć do kobiecych kryminałów kiedyś zrażałam się przez książki Katarzyny Bondy, które wcale mi się nie podobają.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jedna z lepszych polskich pisarek. Nie wiedziałem o premierze nowej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Niestety książka nie dla mnie ale bardzo fajna recenzja :D

  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 13. Lubię kryminały. Jednak chyba jeszcze nie czytalam nic tej autorki...pora to zmienić:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 14. "Cenny motyw" to bardzo miłe spotkanie z Celiną Stefańską, wraz z którą możemy poznać nieco inną Pragę. Całość czyta się doskonale, intryga wciąga, a sposób pisania Małgorzaty Rogali sprawia, że tej książki nie da się odłożyć na potem. :) Polecamy wraz z Tobą. Jak zwykle świetna recenzja i z ogromną przyjemnością czytaliśmy również Twój przewodnik po Pradze. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie