Evelyn Hugo, nigdy nie istniała...

09:32

Muszę Wam powiedzieć, że są książki, które czytam od razu po ich otrzymaniu oraz takie, których recenzja zajmuje mi kilka dni. Wszystko to za sprawą fabuły powieści i przesłanek, że nie będzie to zwyczajna lektura. 


W zasadzie Siedmiu mężów Evelyn Hugo to tytuł, który z pozoru niczym się nie wyróżnia. Opowiada o młodej dziennikarce, której nadarza się okazja zaistnienia w zawodzie za sprawą jednego wywiadu. Ma bowiem możliwość przeprowadzenia rozmowy z jedną z największych gwiazd Hollywood, Evelyn Hugo, ale z pewnym warunkiem - zarejestrowana rozmowa nie może ujrzeć światła dziennego przed śmiercią aktorki. Nic zaskakującego, prawda? Na tym etapie muszę się z Wami zgodzić. Wierzcie mi jednak, że wszystko to, co odgrywa kluczową rolę to burzliwe i pełne niespodzianek życie artystki. Takiej historii nie da się powtórzyć! :)

Evelyn Hugo udziela wywiadu jako ikona Hollywood, wielka gwiazda czerwonego dywanu, która dumnie po nim stąpa. Nikt jednak przez lata kariery nie pytał, ile pracy i wysiłku kosztowało ją znalezienie się w tym miejscu. Nikt nie dbał i nie troszczył się o jej potrzeby. Musiała walczyć o swoje każdego dnia, sięgać po więcej pomimo przeciwności losu. Bohaterka opowiada o całym swoim życiu, bez wstydu i żalu za minione lata. Wspomina młodość i chwile, podczas których marzyła o wyrwaniu się z biednego domu. Zdradza powody swoich romansów i odsłania karty burzliwych związków. Otwiera się również przed Monique, ukazując swój ból, rozpacz i przeraźliwą samotność w miejscu tętniącym życiem. 

Jestem oszołomiona! Książka Taylor Jenkins Reid budzi zmysły, koi pragnienia i wewnętrznie motywuje każdą czytelniczkę. Aż trudno uwierzyć, że główna bohaterka jej bestsellerowej powieści, Evelyn Hugo, nigdy nie istniała… 
Wydawnictwo Czwarta Strona
Gorąco polecam Wam tę książkę. Siedmiu mężów Evelyn Hugo to wielobarwna, wielowątkowa powieść i niesamowitej kobiecie, która na długo zostanie w Waszej głowie. Lekturę czyta się jednym tchem, całość nie nuży, czasem wzrusza i naprawdę zaskakuje. Jeśli będziecie mieli jeszcze chwilę, koniecznie wróćcie do recenzji książki Kasie West Przeznaczenie i pierwszy pocałunek, wydanej pod patronatem odslonkulture.pl. Tytuł ten opowiada o wschodzącej gwieździe wielkiego ekranu, której emocje i uczucia bardzo przypominają życie Evelyn. Polecam!

You Might Also Like

10 opinii:

 1. Zapisuję do swojej listy czytelniczej! :D

  Jools and her books

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne są książki, które tak wciągają. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też wpisuję na listę książek do przeczytania ;))

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję, że uda mi się ją upolować. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo zachęcająca recenzja. Mam nadzieję, że uda mi się niebawem przeczytać, bardzo ciekawie się zapowiada! Okładka też fajna, a jej barwy mnie oczarowały. :) Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. To kolejna pozytywna recenzja tej książki :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam w planach tę książkę, od kiedy pierwszy raz o niej usłyszałam... To totalnie moje klimaty czytelnicze ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wlasnie dostalam jej wersje "demo" do zamowienia ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Właśnie skończyłam ją czytać i zdecydowanie się z Tobą zgadzam! Takiej historii nie da się powtórzyć!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie