Podróż za granicę? Wykup ubezpieczenie podróżne i ciesz się spokojnymi wczasami

13:24


Sezon urlopowy jest już w pełni. Na pewno masz już plan na to, jak spędzisz swoje wakacje i co chcesz zobaczyć. Zanim jednak spakujesz walizki, pomyśl o zabezpieczeniu podróży i pobytu w innym kraju specjalną polisą wakacyjną. Z tego tekstu dowiesz się, dlaczego warto przyjrzeć się ofertom towarzystw ubezpieczeniowych przed wyjazdem na urlop.

Choroby zdarzają się nawet na wakacjach
Nawet na wakacjach, w najpiękniejszym miejscu na świecie, możesz zachorować na tyle poważnie, by potrzebować opieki medycznej. Ubezpieczenie podróżne zapewni Ci pokrycie kosztów wizyt lekarskich, badań specjalistycznych oraz niektórych zabiegów. Pamiętaj, żeby przed podpisaniem umowy zapoznać się z zakresem wybranej polisy. Dowiedz się, jak działa ubezpieczenie kosztów leczenia na stronie wakacyjnapolisa.pl/poradnik/koszty-leczenia.

Wypadki chodzą po ludziach
Jeśli podczas wyjazdu wyrządzisz komuś szkodę materialną lub fizyczną, polisa wakacyjna pokryje koszty ewentualnych roszczeń strony pokrzywdzonej bez konieczności przedstawiania orzeczenia sądowego. Minimum formalności, maksimum korzyści.

Walizka widmo
Sytuacja, która spotkała lub spotka każdego. Po wyczerpującym locie okazuje się, że Twoja walizka zaginęła lub dotrze do Ciebie z opóźnieniem. Bywa też tak, że bagaż zostanie skradziony. Co wtedy robić? Wystarczy, że zgłosisz ubezpieczycielowi potrzebę kupienia rzeczy osobistych, a ten po Twoim powrocie do kraju zwróci Ci należne pieniądze.

NWN, czyli przezorny zawsze ubezpieczony
Nieszczęśliwe wypadki mogą zdarzyć się każdemu i wszędzie. Jeśli więc na wakacjach ulegniesz zdarzeniu, które spowoduje trwałą utratę zdrowia, Twój ubezpieczyciel uruchomi polisę i wypłaci Ci dodatkowe pieniądze. Pamiętaj, żeby rozszerzyć standardowe ubezpieczenie podróżne od NWN. Nie znasz przecież dnia ani godziny. Ten aspekt ubezpieczenia powinien być istotny dla osób aktywnych, które lubią spędzać wolny czas, uprawiając sport. Porównanie różnych polis oraz kalkulator opłat znajdziesz na https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne.

A co, jeśli wczasy się jednak nie odbędą?
Bywa i tak, że Twoje wakacje, z przyczyn niezależnych, zostały odwołane lub musisz wcześniej z nich wrócić. W takim wypadku ubezpieczenie podróżne zakłada zwrot poniesionych kosztów zaraz po dostarczeniu ubezpieczycielowi wymaganych dokumentów.

Ja w podróży, a co z moim domem
Dobrze skonstruowana polisa wakacyjna ochroni również Twój dom lub mieszkanie przed sytuacjami losowymi (pożar, zalanie) lub kradzieżą. Wszystko po to, byś na urlopie nie zastanawiał się, czy będziesz mieć gdzie wracać. Przed podpisaniem umowy zastanów się jednak na jaką kwotę chcesz ubezpieczyć swój dobytek. Jest to niezwykle ważne i może zaważyć na wysokości ewentualnego odszkodowania.

Podsumowanie:
1. Wykup polisę jeszcze PRZED wyjazdem.
2. Zapoznaj się z OWU (ogólnymi warunkami ubezpieczenia) i w razie konieczności rozszerz ubezpieczenie.
3. Nie zapomnij o NWN.
4. Rozszerz polisę o ubezpieczenie domu.

You Might Also Like

4 opinii:

  1. Mnie się kiedyś na nartach przydało takie ubezpieczenie. Facet mnie podjechał i nadziałam sie nosem na swój własny kijek. Krew się lała, bolało jak diabli, myslałam, że złamany. Rachunek od lekarza był dość wyskoi, więc dobrze, że byłam ubezpieczona. Strach pomysleć, co by się stało, gdyby to było coś poważniejszego, a ubezpieczenia by nie było. Mojej koleżance też się kiedyś przydało, jak szpital dla mamy w Hiszpanii był potrzebny. To naprawdę ważne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ważny i przydatny post, dziękuję :)

    OdpowiedzUsuń
  3. W moim ubezpieczeniu jest wzmianka na temat wyjazdu. Do tej pory cale szczescie nie musielismy z tego korzystac, ale nigdy nie wiadomo.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie