Jak dojechać na lotnisko Chopina w Warszawie? - wskazówki

09:02

Często pytacie, w jaki sposób dostać się na lotniska w Warszawie. Postanowiłam więc stworzyć dla Was specjalne artykuły, dzięki którym rozwiane zostaną Wasze wszystkie wątpliwości. 


Lotnisko Fryderyka Chopina jest jednym z niewielu europejskich lotnisk mieszczących się na terenie miasta. Oczywiście wielu mieszkańców narzeka, że z lotniska dochodzi głośny hałas, który uniemożliwia im normalne funkcjonowanie, ale skoro powstają nowe osiedla i ktoś decyduje się na zakup mieszkań, nie może być to aż tak dla nich niekorzystne. Tyle dygresji. 

Natomiast dziś chciałabym poruszyć temat dojazdu na Okęcie, a dokładniej dojazdu na Lotnisko Chopina w Warszawie. Do wyboru są trzy rodzaje środków komunikacji. 

AUTOBUS, dokąd tylko zechcesz 
Autobusem dojazd moim zdaniem jest najprostszy. Z Centrum miasta możecie przejechać jednym autobusem linii 175 (lub na przesiadki) i zatrzymać się na przystanku Lotnisko Chopina Odloty 01. Wtedy zaledwie 2 minuty pieszo będą dzieliły Was od głównego wejścia do terminala. Autobusy, które dojeżdżają na lotnisko Chopina: 148, 175, 188, 331, a także linia nocna N32. Pamiętajcie, że wszystkie autobusy linii nocnych ruszają z Dworca Centralnego, zwykle kursując co pół godziny. 

POCIĄG do Centrum Warszawy 
Na lotnisko kursują pociągu Szybkiej Kolei Miejskiej linii SKM 2 w kierunku Sulejowek / Miłosna, a także SKM 3 Legionowo Piaski / Wieliszew. Rozkład jazdy dostępny jest na stronie internetowej ZTM .Na pociąg SKM obowiązuje bilet wydawany przez Zarząd Transportu Miejskiego dla pierwszej strefy biletowej, a to oznacza, że bez dodatkowych opłat dostaniecie się w porcie. Bilet ZTM można kupić w wolnostojących biletomatach oraz punktach obsługi pasażerów.

Lotnisko Chopina jest również obsługiwane przez koleje Mazowieckie. Szczegółowy rozkład jazdy znajdziecie na ich stronie Koleje Mazowieckie. Pociągów jest mnóstwo, ale czas dojazdu wynosi ok. 30 minut. Dodatkowo należy nabyć specjalny bilet, który można kupić online lub w kasie biletowej dworca. Jest jednak pewien wyjątek. Niedawno powstała usługa Wspólny bilet ZTM-KM-WKD, który upoważnia do poruszania się w obrębie strefy pociągami przez osoby posiadające bilety: 
 • 90-dniowych,
 • 30-dniowych,
 • dobowych,
 • weekendowych
 • weekendowych grupowych
 • biletów seniora
 • dla dzieci z rodzin z trójką dzieci

TAKSÓWKA z lotniska do domu i hotelu 
Dojazd na lotnisko Chopina taksówką, podobnie jak we wszystkich krajach zawsze jest nieco droższy, ale z pewnością dużo bardziej komfortowy. Przejazd ok. 40 zł wynosi za realizację usługi przez taksówkarzy trzech korporacji zrzeszonych: Ele Taxi, iTaxi oraz MPT Taxi. Cennik umieszczony jest jednak na szybie przewoźnika. Sprawdźcie, zanim wsiądziecie i potwierdźcie ceny. Domagajcie się także paragonu na wypadek nieuczciwego taksówkarza zwłaszcza, że swoje pojazdu podstawiają też inne firmy i przez nieuwagę zapłacicie 100 lub więcej złotych. Trzeba naprawdę uważać. 

W Polsce działa też Free Now (dawne MyTaxi) Uber oraz Bolt (dawne Taxify). Bolta serdecznie Wam odradzam. Zostałam dwukrotnie oszukana, kierowca odwoził  mnie do domu dookoła, aby otrzymać dodatkowe pieniądze za odległość i czas przejazdu (to kwota, która zostanie pobrana z Waszego konta i nie zobaczycie jej podczas rezerwacji). Za odcinek, który zwykle kosztuje 18-20 zł, zapłaciłam ponad 60 zł i przez blisko miesiąc walczyłam o zawrot pieniędzy za przejazd. Mało tego, podejście firmy jest bardzo nie proklienckie, zamiast przeprosić i oddać pieniądze, oferują bony 20 zł do wykorzystania w Bolt - tylko kto by chciał z nich później korzystać? Kierowcy też wybierają często najbardziej zakorkowane trasy, by doliczyć więcej opłat za czas przejazdu, zdarzyła mi się sytuacja, w której w dziennikarze w radio mówili o wypadku na trasie, a kierowca chwilę później celowo wjechał w tę ulicę. Staliśmy pół godziny, a dodatkowe pieniądze z mojego konta płynęły do Bolta. Za każdym razem kierowcy też zakrzywiali czasoprzestrzeń. To, źe aplikacja pokazuje, że kierowca będzie za 3 minuty, w praktyce odznacza nawet 20 minut oczekiwania… bo kierowca może przejmować zgłoszenie, jeszcze w reakcje trwania poprzedniego przejazdu. Tamte kursy były dla mnie ostatnią podróżą z Boltem, opinia o nich w internecie słabnie i Wy uważajcie! Jeśli jednak zdarzy Wam się taki incydent, nie odpuszczajcie i walczcie do upadłego o zwrot pieniędzy. Niemniej z Ubera i Free Now bez problemu możecie korzystać. Każda z tych firm ma wygodną aplikację, przez którą możecie zamawiać transport. Ceny u nich również są transparentne, a więc ta forma jest niezwykle wygodna. Zawsze jednak trzymajcie rękę na pulsie. 

Car Sharing na lotnisku Chopina
Niezwykle wygodna forma, która pozwala dojechać na miejsce samodzielnie wynajętym autem. Koszty są zbliżone do przejazdu Uberem, więc jeśli cenicie sobie samodzielność możecie zdecydować się na takie rozwiązanie. Panek na Lotnisku Chopina w Warszawie ma swój własny parking. Stamtąd odbieracie i tam oddajecie samochód, co wiąże się z dodatkową opłata 9 zł. Udostępnione na lotnisku miejsca postojowe dla Panek CarSharing znajdują się na parkingu P1 (Odloty), na poziomie 9. Po zjeździe z głównego pasa trzymajcie się lewej strony i kierujcie strzałkami. Miejsce docelowe również znajduje się po lewej stronie za hotelem Mariott. Więcej informacji: www.panekcs.pl/strefa-panek

Pamiętajcie, że poszczególne zasady przewozu mogą ulegać zmianie z powodu awarii czy remontów. Upewnijcie się przed podróżą czy zdołacie dotrzeć na lotnisko zgodnie z planem :) 

You Might Also Like

16 opinii:

 1. Ciekawy wpis. Ja akurat znam dojazd do tego lotniska, bo pracuję w Warszawie i znam to miasto bardzo dobrze, ale super, że zrobiłaś takie zestawienie możliwości dojazdu dla osób, które nie znają za dobre tego miasta ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dużo opcji, to dobrze. Może kiedyś zrobisz też wpis na temat Modlina?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeżeli już wylatuję z Okęcia, a do Warszawy najpierw przyjeżdżam pociągiem to kolejka jest dla mnie najlepszą opcją. Najwygodniejsza. Najszybsza. I tania :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja znam dojazd do tego miejsca, ale wpis, jak najbardziej pożyteczny. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Tym razem nie dla mnie, bo najbliżej mi do lotniska w Katowicach, albo Krakowie. Niemniej jednak post na pewno dla wielu bardzo przydatny.

  OdpowiedzUsuń
 6. Warto wiedzieć na przyszłość ☺ Miłego dnia ☺☺

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo przydatne informacje na przyszłość!
  Wiele biur podróży oferuje last minute z wylotem z Warszawy, ale ja jeszcze nie miałam okazji stamtąd lecieć :)
  Najrozsądniejszą opcją wydaje się przejazd autobusem ;)
  Przykro słyszeć, że tak nie miła sytuacja spotkała Cię z boltem... Myślałam, że działa to jak uber (miałam okazję już dwa razy jechać) i wszystko będzie tańsze i pozytywniejsze... Ale no oszuści się zdarzają, nie unikniemy tego.

  Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
 8. Na szczęście na razie nie potrzebuję takich wskazówek 😉

  OdpowiedzUsuń
 9. Pożyteczny wpis :) Na pewno przyda się wielu osobom :)
  http://naprawdenienazarty.pl/wampirki-dla-dzieci-isadora-moon/

  OdpowiedzUsuń
 10. Dla zainteresowanych na pewno warte uwagi wskazówki :)

  OdpowiedzUsuń
 11. W Warszawie byłam tylko raz na lotnisku. Ja latam z Rzeszowa :) Ciekawy wpis.

  OdpowiedzUsuń
 12. Napewno przydadzą sie te informacje, dziękuję że o tym napisałaś z pewnością przyda sie to podróżnym.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja akurat mam pod nosem lotnisko Pyrzowice ;) ale jeżeli zdecyduje się na jakiś dalszy kierunek no to chcąc nie chcąc pozostaje mi Warszawa ;)
  Obserwujemy? zacznij i daj znać u mnie ;)
  www.jagglam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje

Ta dziewczyna naprawdę czerpie z życia pełnymi garściami i bierze jak swoje
Wywiad: Portal Warszawa i Okolice

Recenzja książki: Sodoma

Recenzja książki: Sodoma
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie